Испанският Виляреал направи важна крачка към спечелването на група "А" в Лига Европа, след като спечели гостуването си на Славия (Прага) с 2:0. По този начин момчетата на Хавиер Ревия събраха актив от 8 точки, имайки аванс от три пункта пред втория във временното класиране Астана на Станимир Стоилов.

Двубоят на "Еден Арена" започна с ранен гол за "жълтата подводница". Четвърт час след началото на мача, Карлос Бака се оказа на точното място след избита топка от вратаря Ластувка и с акробатичен удар направи 0:1.

Астана победи Макаби (Тел Авив) с 1:0

Впечатляващото представяне на Мъри и Астана в Лига Европа продължава (ВИДЕО)

Казахстанският шампион победи Макаби (Тел Авив) като гост

През следващите минути на испанците не им бе никак лесно. Мариано Барбоса трябваше да прави серия от страхотни спасявания. Най-активен в редиците на Славия пък беше Томаш Сучек.

В самия край на срещата, Виляреал подпечата победата си след автогол на Дели. Резервата Денис Черишев напредна силно по крилото, след което опита остър пас за съотборник. Гореспоменатият ирландец Дели обаче протегна крак и отбеляза в собствената си врата.

СЛАВИЯ (ПРАГА) - ВИЛЯРЕАЛ 0:2

0:1 Бака (15"), 0:2 Дели - автогол (89")

СТАДИОН: "Еден Арена"

СЪДИЯ: Боби Мадън (Шотландия)

СЛАВИЯ: Ластувка, Боржил, Югаш, Собол, Дели, Дани, Щох, Сикора, Хормада, Сучек, Нецид (резерви: Коварж, Жмърхал, Хушбауер, Нагаду-Нагаджуй, Ван Бурен, Шкода, Фридрих)

ВИЛЯРЕАЛ: Барбоса, Гаспар, Руис, Гонзалес, Марин, Сориано, Тригерос, Ернандес, Форналс, Бака, Бакамбу (резерви: Кантеро, Черишев, Сансоне, Рукавина, Бонера, Торес, Чука)