Воденият от Станимир Стоилов - Астана продължава с впечатляващото си представяне в тазгодишното издание на Лига Европа. Казахстанският шампион постигна историческа победа с 1:0 Макаби (Тел Авив) като гост в мач от група "А" и увеличи драстично шансовете си да продължаване напред в турнира.

Срещата предмина под диктовката на израелския клуб, който пропусна редица голови възможности и бе наказан в 56-ата минута, когато Патрик Твумаси вкара единственото попадение в срещата.

Астана на Мъри Стоилов загуби дербито с Кайрат, титлата ще се реши в последния кръг

Тимът на българина падна с 0:2 у дома

През първата част Астана рядко излизаше от половината си, но Кяртансон, Йейни, Блекман Бабин и Атар пропуснаха. С добри изяви се отличи и стража на гостите Ненад Ерич.

Второто полувреме започна с пореден пропуск на Елиран Атар, а малко след това и Ави Рикан не успя да отбележи. Така се стигна до 56-ата минута, когато Бейсебеков напредна отляво и намери Твумаси в наказателното поле, който с мощен удар простреля Райкович.

Голът определено разконцентрира домакините, които до края на срещата не успяха да реагират и така загубиха шансове за продължаване напред.

В другата среща от групата Виляреал победи с 2:0 като гост Славия (Прага). "Жълтата подводница" заема първо място във временното класиране с 8 точки. Астана е втори със 7. Чешкият гранд заема третата позиция с 4 пункта, а Макаби е последен с 1 точка.