Валенсия се класира за полуфиналите в Лига Европа, след като победи Виляреал и в реванша. Двубоят на "Местая" завърши 2:0 за "прилепите". Първата среща играчите на Марселино Торал спечелиха с 3:1.

Тони Лато (13) и Дани Парехо (54) вкараха головете за победителите. В спор за място на полуфиналите Валенсия ще се изправи срещу Арсенал.

Двата тима подходиха предпазливо на хлъзгавия терен. В 13-ата минута Гонсало Гедеш отне топката и центрира на първа греда, където Лато вкара за 1:0.

Снимка 419018

Източник: Twitter

Малко след това Кевин Гамейро пропусна да удвои. "Прилепите" владееха инициативата до края на полувремето.

Втората част отново започна по-добре за домакините. В 54-ата "лос че" удвоиха аванса си. Парехо стреля от пряк свободен удар и имаше късмета топката да се отклони от Фунес Мори и залъга вратаря за 2:0.

До края на срещата нови голове не паднаха.

Айнтрахт (Франкфурт) победи Бенфика с 2:0 и е полуфиналист в Лига Европа