Приказката за Айтрахт (Франкфурт) в Лига Европа продължава. "Орлите" победиха с 2:0 у дома Бенфика и се класираха за полуфиналите на турнира. Възпитаниците на Ади Хютер наваксаха пасива си от 2:4 в първия мач в Лисабон и с повече голове на чужд терен продължават в следващата фаза.

Филип Костич в 37-ата минута откри резултата на "Комерцбанк Арена" с гол от засада. В 67-ата минута Себастиан Роде оформи крайното 2:0. В спор за финала Айнтрахт ще се изправи срещу Челси.

Айнтрахт (Франкфурт) - Бенфика 2:0

Айнтрахт - Бенфика 2:0, гол на Роде

"Орлите" от Лисабон спечелиха първия мач с 4:2

Двубоят започна с няколко остри атаки и на двата тима. В 8-ата минута Филип Костич шутира опасно по земя, но Влаходимос спаси.

В 23-ата домакините изградиха силна атака. Лука Йович нахлу в наказателното поле и потърси подаване, но Жардел беше заел добра позиция и се справи с опасността.

Снимка 418999

Източник: Twitter

В 37-ата минута по-добрата игра на домакините от началото на срещата даде резултат. Мият Гачинович стреля от около 19 метра, топката срещна лявата греда и попадна във Филип Костич, който я прати във вратата. Сърбинът обаче се намираше в положение на засада, което не бе забелязано от арбитрите.

До края на първата част Айнтрахт написна в търсене на втори гол, но така и не успя да застраши Одисеас Влаходимос.

Снимка 419006

В началото на втората част Жоао Феликс нахлу в наказателното поле на домакините отляво и с успореден пас потърси свой съотборник. Топката обаче срещна крака на Симон Фале и излезе в корнер.

В 57-ата минута опасен удар на Гачинович по диагонала мина опасно покрай гредата. В 60-ата Ребич нахлу до аутлинията и извади топката за Лука Йович, който потърси изстрел с външен фалц, но в последния миг бранител на Бенфика блокира удара.

Снимка 419007

Седем минути по-късно Айнтрахт вкара втори гол. Дани да Коща върна топката към Анте Ребич. Хърватинът намери Себастиан Роде, който с удар от 18 метра не остави шанс на Влаходимос за 2:0.

Гостите реагираха с пускането в игра на Пици, Салвио и Жонас, но трудно стигаха до опасности пред Кевин Трап. В 85-ата минута центриране на Грималдо отляво стигна до Салвио. Аржентинецът стреля от движение, но топката срещна гредата.

Снимка 419008

В 89-ата минута удар от движение на Жедсон Фернандеш от около 20 метра мина над вратата.

До края на срещата Бенфика не успя да стигне до гол и Айнтрахт се класира за полуфиналите в Лига Европа.