Чех можеше да спаси, но топката на два пъти се отби в тялото на рожденика днес и влетя в мрежата.

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Лаказет бележи!

Гая не успя да изчисти топката при единоборство с Обамеянг.

Той праща топката към Лаказет, който залъга бранителя пред себе си и вкарва за 1:2!

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме стратегията на домакините бе повече от ясна. Съставът трябваше да опита да наложи преса над съперника си и да потърси ранно откриване на резултата.

Това стана факт след 11 минути игра, когато Гамейро даде преднина на своя тим. Той се разписа пред опразнената пред себе си врата, след соростна акция на Гедеш, който асистира към Родриго. Топката се отби в тялото на бранител и бе поднесена като по поръчка пред Гамейро, за когото не остана нищо друго, освен да я прати в мрежата.

Отговорът на гостите не закъсня.

Само 6 минути след откриването на резултата, Обамеяг възстанови статуквото на терена. Габонският голаджия се разписа с мощен изстрел във вратата на домакините, след като само с два паса английският тим достигна до наказателното поле на опонента си. Обамеянг намери по перфектен начин кълбото, придавайки му максимална скорост, което направи почти невъзможна правилната намеса на съперниковия страж.

Родриго Морено все пак можеше да отбележи ново попадение преди почивката, но точността му изневери.

Преди финала на първата част и Гамейро бе на път да вкара отново, но и неговият удар премина покрай целта. Така преди паузата равенството остана непроменено.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон на Гая за симулация.

42′

Засада на Пичини.

40′

Фаул на Езекиел Гарай.

Официално предупреждение за футболиста на домакините.

39′

Мейтланд-Найлс изглежда като слабото звено в състава на Арсенал.

Изпитва очевидни затруднения младока срещу състезателите на съперника.

39′

Пропуск на Лаказет!

Обамеянг извежда съотборника си по чудесен начин.

Изстрелът на французина обаче среща лявата греда на вратата на Валенсия.

35′

Изстрел на Парехо от статичното положение.

Не успява да придаде необходимия фалц на топката.

Кълбото не попада в обсега на Чех.

34′

Фаул на Торейра срещу Гедеш.

Опасна ситуация на границата на наказателното поле.

24′

Шут на Вас!

Отново не в очертанията на вратата.

Зачестиха тези изпълнения на състезателите на домакините.

20′

Мощен изстрел на Родриго Морено!

Топката не намира очертанията на вратата на опонента.

Малшанс за нападателя.

17′

1:1!

Обамеянг бележи!

Снимка 422530

Изключително важно попадение за гостуващия състав.

С два паса по дължината на целия терен бе изведен таранът срещу вратаря на съперника.

Страхотен завършващ изстрел на Пиер-Емерик Обамеянг.

14′

Родриго стреля от много близка дистанция!

Голмайсторът Гамейро се оказа на пътя на топката.

Кълбото рикошира в тялото на французина.

Нямаше достатъчно време за реакция нападателят.

11′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Кевин Гамейро открива резултата!

Снимка 422532

Комбинация между Гедеш и Родриго.

Последва рикошет в десния крак на Кошиелни.

Топката достига до Гамейро, който на празна врата открива резултата!

9′

Пробив на Гая по левия фланг от нападението на домакините.

Подава към Гедеш.

Той стреля силно, но топката минава над вратата на съперника.

Не е доволен от изпълнението си лидерът в атаката на Валенсия.

8′

Унай Емери изглежда притеснен.

Сочи към Кевин Гамейро.

Дава указания на бранителите на тима си, свързани с изявите на Гамейро.

Снимка 408093

Източник: EPA/БГНЕС

6′

Гамейро е изпреварен от Кошиелни.

Топката е избита в ъглов удар.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

4′

Морено получава добро извеждащо подаване.

Забавя се и не успява да стреля.

Топката му е отнета.

4′

Футболистите на домакините нямат алтернатива - ще трябва да рискуват и да нападат опонентите си.

Опитват да наложат териториален натиск "прилепите".

Не са особено успешни в това отношение, в тези първи минути.

1′

Мина Нкетиа

Валенсия приема Арсенал в полуфинален мач-реванш от турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "Местая" започва в 22:00 часа.

"Артилеристите" спечелиха първата среща с 3:1. Голът на чужд терен обаче дава надежда на "прилепите", че обратът е възможен.

Снимка 421241

И двата отбора имат проблеми с контузени футболисти. Домакините няма да могат да разчитат на Джофри Кондогбия и Денис Черишев, докато проблемите на островитяните са даже още по-сериозни заради травмите на Холдинг, Бейерин, Уелбек и Рамзи.

За Валенсия след наказание се завръща Франсес Коклен, който е надъхан да покаже какво може срещу бившия си тим.

Снимка 421242

Арсенал е истинска сила в Лига Европа, защото спечели последните си четири мача в турнира, постигайки неизменно преднина и на почивката.

Надеждата за иберийците е свързана с лошото моментно състояние на Арсенал, който спечели само един от последните си пет мача във всички турнири и взе едва четири от последните си 16 визити.

Арсенал победи Валенсия с 3:1

Валенсия допусна обрат на "Емиратс", но запази частица надежда преди реванша в Испания