Валенсия не успя да се справи с госта си Арсенал в полуфинален мач-реванш от турнира Лига Европа.

Двубоят на стадион "Местая" завърши при резултат 2:4.

Точен за домакините на два пъти бе рожденикът тази вечер Кевин Гамейро. С хеттрик за "артилеристите" пък блесна Пиер-Емерик Обамеянг. Веднъж се разписа и Александър Лаказет.

Снимка 422536

Източник: UEFA.com

Лондончани спечелиха първата среща с 3:1. Голът на чужд терен даде надежда на "прилепите", че обратът е възможен, но до подобно стечение на обстоятелствата не се стигна.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Валенсия - Арсенал 2:4, хеттрик на Обамеянг!

Английският гранд е истинска сила в надпреварата

През първото полувреме стратегията на домакините бе повече от ясна. Съставът трябваше да опита да наложи преса над съперника си и да потърси ранно откриване на резултата.

Това стана факт след 11 минути игра, когато Гамейро даде преднина на своя тим. Той се разписа пред опразнената пред себе си врата, след соростна акция на Гедеш, който асистира към Родриго. Топката се отби в тялото на бранител и бе поднесена като по поръчка пред Гамейро, за когото не остана нищо друго, освен да я прати в мрежата.

Снимка 422532

Отговорът на гостите не закъсня.

Само 6 минути след откриването на резултата, Обамеяг възстанови статуквото на терена. Габонският голаджия се разписа с мощен изстрел във вратата на домакините, след като само с два паса английският тим достигна до наказателното поле на опонента си. Обамеянг намери по перфектен начин кълбото, придавайки му максимална скорост, което направи почти невъзможна правилната намеса на съперниковия страж.

Снимка 422534

Родриго Морено все пак можеше да отбележи ново попадение преди почивката, но точността му изневери.

Преди финала на първата част и Гамейро бе на път да вкара отново, но и неговият удар премина покрай целта. Така преди паузата равенството остана непроменено.

Снимка 422543

Пет минути след паузата Обамеянг прати топката към Лаказет, той се завъртя и успешно елиминира опеката на бранителя пред себе си, след което стреля точно за 1:2, подсказвайки на феновете по трибуните кой ще бъде крайният победител в сблъсъка.

Кевин Гамейро, след щастлив рикошет, се разписа за втори път в мача, след като топката се удари в крак на футболист на съперника, рикошира на два пъти и в самия Гамейро, което заблуди Чех и резултатът беше изравнен.

Снимка 422531

2:3 направи Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа след асистенция на Мейтланд-Найлс. Младокът понечи да изкупи вината за слабото си предстаяне в мача до този момент, като успя да го направи с остро центриране към своя съотборник, изпреварил защитниците пред себе си. Голът предимство за гостите беше възстановен.

Снимка 422530

Хеттрикът на Обамеянг стана факт малко преди края на мача, когато с мощен изстрел под гредата нападателят направи успеха на тима си още по-категоричен.

Нова промяна в резултата нямаше, което гарантира успеха за "артилеристите" в срещата.

Арсенал е истинска сила в Лига Европа, като спечели последните си пет мача в турнира. Така напълно заслужено отборът ще спори за титлата във втория по сила европейски клубен турнир.

Арсенал победи Валенсия с 3:1

Валенсия допусна обрат на "Емиратс", но запази частица надежда преди реванша в Испания