Манчестър (Юнайтед) вдъхна доза оптимизъм на феновете си, след като "червените дяволи" изиграха изключително силен мач, а може би и най-силния от началото на сезона, и съсипаха от бой холандския Фейеноорд с 4:0 в мач от група "А" на Лига Европа.

Успехът изкачи Юнайтед на втора позиция във временното класиране с актив от 9 точки, на една зад лидера Фенербахче. Отборът от Ротердам пък запазва шансовете си за класиране, тъй като е на трета позиция със 7 точки, а в последния кръг приема турските "фенери".

Загуба на Юнайтед днес пък означаваше отпадане на хората на Моуриньо от турнира, поради което Специалния бе заложил на основните си футболисти, с изключение на вратаря - Давид Де Хеа, който отстъпи мястото си под рамката на Серхио Ромеро.

Вижте как Юнайтед помля от бой Фейеноорд

Манчестър удари холандския си съперник с 4:0

Манчестър показа вдъхновяващ футбол, а още с първия съдийски сигнал домакините се настаниха в полето на съперника, но Пол Погба и Хенрик Мхитарян не успяха да се възползват от удобни позиции и да реализират попадение във вратата на съперника. Удар на Майкъл Карик също бе спасен с мъка от бившия вратар на Ливърпул - Брад Джоунс, който имаше доста работа на "Олд Трафорд".

Куриозно, но съвсем реално беше Фейеноорд, противно на всякаква логика, да поведе в резултата в средата на полувремето, когато Йоргенсен стреля фронтално от точката на дузпата, Ромеро изби топката в краката на Каут, който с диагонален шут прати кълбото в тялото на вратаря.

Снимка 264362

Това бе и активът на холандците за целия мач, които от този момент насетне гледаха отблизо случващото се на терена и атрактивните комбинации, които започнаха да редят футболистите на Юнайтед.

Началото даде излезлият с капитанската лента - Уейн Рууни, който се възползва от извеждащ пас на Златан Ибрахимович и с технично копване на топката излеве домакините напред - 1:0! Попадението превърна Рууни в най-резултатния играч в историята на Юнайтед в евротурнирите със своите 39 гола, надминавайки досегашния №1 - Рууд Ван Нистелроой, който държеше до момента първото място с 38 попадения.

До края на полувремето "червените дяволи" намалиха оборотите, като предимно разиграваха в средата на терена. Явно този факт никак не се е харесал на Жозе Моуриньо и през второто полувреме Юнайтед атакуваше свирепо, все едно изостава в резултата. Моментите и напрегнатите ситуации за Брад Джоунс се заредиха един след друг.

Първо Хуан Мата вдигна трибуните, опитвайки технично изпълнение, с което да прехвърли Джоунс, но стражът изби с върха на пръстите си кълбото в корнер, малко преди то да влети в мрежата.

Снимка 264361

След това дойде ред на Мхитарян и Ибрахимович, които бяха близо до попадение, а то дойде в 69-та минута, когато след многоходова атака Рууни изведе на празна врата Мата и испанецът отбеляза за 2:0!

Златан Ибрахимович сложи точка на спора в 74-та минута. Шведът догони топката малко преди да излезе от очертанията на игрището и опита подаване от аутлинията, но вместо това кълбото срещна крака на Брад Джоунс, който си отбеляза автогол за класическото 3:0.

До края на срещата имаше време за още едно попадение, дело на появилия се като резерва - Джеси Лингаард, който с красив фалцов удар оформи крайното 4:0 за Манчестър!

Така на Юнайтед е нужна точка при гостуването на украинския Зоря в последния кръг, за да си гарантира на 100 % участие в следващата фаза на Лига Европа.