90+4′
Турнир: Лига Европа Стадион: "РейнЕнерги Щадион", гр. Кьолн (Германия) Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Севиля е на финал в Лига Европа след успех над Манчестър Юнайтед

Севиля ще се бори за нов трофей от Лига Европа, прокобата на полуфиналите пак застигна Юнайтед

Страхотен вратар и пълен обрат бяха от ключово значение за испанския триумф

90′

Фосу-Менса е последната надежда на Солскяер. Напуска Уан-Бисака.

89′
Снимка 492551

Източник: EPA/БГНЕС

88′

Хулен Лопетеги пуска в игра дефанзивния халф - Неманя Гудел. Напуска Жоан Жордан.

87′

Мунир Ел Хадади е декориран заради реплика към главния съдия.

87′

Опитният Хуан Мата се появява на терена вместо Маркъс Рашфорд.

87′

Дан Джеймс ще усили атаката на Юнайтед, а вместо него играта напуска Уилямс.

86′

Жълт картон за капитана на Юнайтед - Хари Магуайър.

83′
Снимка 492538

78′

ГООЛ ЗА СЕВИЛЯ!! 2:1!! ДЕ ЙОНГ!! Бавно и методично, Севиля стигна до пълния обрат в този мач. В 78-ата минута Хесус Навас атакува през зоната на младия Уилямс и центрира от фланга. Виктор Линдельоф забрави за дебнещия зад гърба му централен нападател Луук Де Йонг, който засече с лекота в мрежата на английския гранд. Колективната грешка в отбрана без малко не доведе и до бой между сбъркалия Линдельоф и Бруно Фернандеш.

76′

Още една смяна за селекцията на Лопетеги. Франко Васкес заменя Сусо.

74′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Футболистите на Севиля имаха горещи апели към главния съдия Феликс Брих да отсъди дузпа в 74-ата минута. Тогава силен шут на Жордан от фаул срещна ръката на Бруно Фернандеш, но реферът от Германия беше категоричен в решението си да подмине тази спорна ситуация.

69′

Мейсън Грийнууд демонстрира класата си по фланга, след което навлезе остро и пробва шут в близкия ъгъл на Бону, който бе блокиран.

68′

Официално предупреждение за Маркъс Рашфорд.

67′
Снимка 492550

57′

Луук де Йонг пък ще бъде новият централен нападател на Севиля. Заменя Юсеф Ен-Несири.

56′

Лукас Окампос е бесен на своя треньор, след като го заменя за Мунир Ел Хадади.

52′

БОНУ Е НЕПРОБИВАЕМ!! Доминацията на Юнайтед през второто полувреме беше тотална. "Червените дяволи" обаче се оказваха безпомощни пред Ясни Бону. Стражът на символичните домакини отчая още веднъж Марсиал в 52-ата, когато французинът се възползва от грешка на Банега и отново остана сам срещу вратаря.

Снимка 492549

48′

И ТОВА НЕ Е ГОЛ! Юнайтед продължи да мачка здраво своя испански опонент. Секунди след това, Антони Марсиал на два пъти предизвиква спасяванията на севилския вратар, а опитите за добавка на Фернандеш, намираха купа от тела, застанали на пътя на коженото кълбо.

Снимка 492541

46′

ПРОПУСК! Подновяването на играта предложи изключителна възможност за втори гол на Юнайтед. Бруно Фернандеш изведе Мейсън Грийнууд сам срещу стража на Севиля. Младата звезда на "червените дяволи" обаче не успя да преодолее Бону.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

В 38-ата минута Ясин Бону бе поставен под сериозно изпитание от Маркъс Рашфорд. Нападателят на символичните гости го сюрпризира с мощен от далечна дистанция, който беше боксиран от стража на Севиля.

32′

МАРСИАЛ!! "Червените дяволи" пропиляха възможност да поведат отново в този полуфинал с настъпването на 32-ата минута. Грийнууд комбинира с Погба, а той хитро видя непокрития си сънародник Марсиал. Нападателят шутира без подготовка, но кълбото мина над горната греда.

Снимка 492535

26′

ГОООЛ ЗА СЕВИЛЯ!! СУСО!! 1:1! По-доброто представяне на Севиля след инкасирания гол, бързо помогна на андалусийци да възстановят паритета. Това се случи в 26-ата минута, когато момчетата на Лопетеги развиха постепенно нападение като по учебник. Изведнъж акцията се изостри с отличен пас към Серхи Регилон, намерил на далечната греда Сусо. За бившия футболист на Ливърпул и Милан пък остана приятната задача да реализира за 1:1.

Снимка 492544

20′

Диего Карлос опита да вземе страха на Марсиал с грубо влизане. Получи жълт картон.

17′

Грубо влизане на Уилямс, завърши с картон за крайния бранител.

Снимка 492540

16′

Севиля опита да отговори подобаващо на английското предизвикателство с добра атака в 16-ата минута. Лукас Окампос получи възможността да шутира от малък ъгъл, но на мястото си бе Де Хеа, спасил авторитетно.

13′

ФРЕД!! Юнайтед се възползва от своя устрем и можеше да удвои преднината си в 13-ата минута. Бруно Фернандеш продължи за Фред. Опорният халф се освободи технично от съпротивата на опонент, но в крайна сметка намери външната част на испанската мрежа.

8′

ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД!! 0:1!! ФЕРНАНДЕШ! Напълно логично бе, че полуфиналът в Лига Европа ще предложи изключително директен футбол. Двата тима се "захапаха", а първи кръв пуснаха испанците. В 7-ата минута Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал направиха отлична двойна комбинация, която позволи на английския национал да шутира в тялото на Бону. Закъснял шпагат на Серхи Регилон обаче посече звездата с №10 и това естествено доведе до поредната дузпа за "червените дяволи" през този сезон. С отговорната задача се нагърби Бруно Фернандеш, реализирал в познатия си стил.

Снимка 492537

1′