Севиля надви с 4:1 Порто в мач-реванш от 1/4-финалите на Лига Европа и с общ резултат 4:2 елиминира „драконите". Играчите на Унай Емери се поздравиха с победата с голове на Иван Ракитич (5-дузпа), Витоло (26), Карлос Бака (29) и Кевин Гамейро (79).

За Порто точен в последната минута бе Рикардо Куарешма. При резултат 3:0 в 54-ата минута Севиля остана с човек по-малко заради червен картон на защитника Коке, но и това не спря андалусийците по пътя към полуфиналите.

В друга среща от турнира, португалският гранд Бенфика надигра с 2:0 у дома холандския клуб АЗ Алкмаар и по този начин елиминира холандския си съперник с общ резултат от двете срещи 3:0. И двете попадения в двубоя в четвъртък вечерта реализира Родриго Морено.