Отборът на Севиля е носителят на трофея в турнира за Купата на УЕФА за сезон 2005/2006. Испанците спечелиха отличието за първи път в историята си, след като разгромиха на финала английския Мидълзбро с 4:0 и по този начин станаха първият отбор в надпреварата, спечелил с такава разлика срещу съперника си във финалната среща.

Двата отбора изнесоха отличен двубой предимно с мисъл за атака на "Филипс Стейдиъм" в Айндховен и това се отрази и на качеството на срещата, в която преобладаваха изявите на Марк Шварцър и Андрес Палоп.

В крайна сметка обаче липсата на достатъчно опит в европейските клубни турнири си каза думата и като краен победител триумфира соченият за фаворит тим на Севиля. Възпитаниците на Хуан Рамос бяха по-активният отбор през първата част и логично стигнаха до преднина след гола на Луиш Фабиано в 25-та минута.

Бразилецът засече с глава центриране на сънародника си Даниел Алвеш и прати кълбото в мрежата на англичаните. Севиля продължи да атакува и бе на път да удвои преднината си, но Шварцър изби опасни удари на Адриано и отново на голмайстора. В същото време Мидълзбро се отчете само с една по-сериозна опасност след добро изпълнение на пряк свободен удар от страна на Рочембак, след който Палоп спаси вратата си.

През втората част мениджърът на англичаните Стийв Макларън пусна в игра щастливата резерва Масимо Макароне и това се отрази положително на играта на Мидълзбро, който достигна до две добри възможности, пропуснати именно от италианеца и Марк Видука.

Севиля достигна до разгромния успех с три гола в разстояние на само десет минути. Първо в 80-та минута Хесус Навас напредна по дясното крило и центрира към влезлия като резерва Фредерик Кануте. Шварцър спаси удара на нападателя, но бе безпомощен при добавката на Енцо Мареска и Севиля поведе с 2:0.

Три минути по-късно халфът достигна до втория си гол в мача, след като изненада австралийския страж на Мидълзбро с удар от границата на пеналта. Разгрома на англичаните оформи Фреди Кануте, който след разбъркване отблизо прати топката във вратата на англичаните за първи път и с това записа името на Севиля в историята.