Рома надви Реал Сосиедад с 2:0 в първия осминафинален мач от Лига Европа. Стефан Ел Шаарауи вкара първото попадение в 13-та минута, а Мараш Кумбула в 85-та минута подпечата успеха на "римляните".  Италианският гранд заслужено се поздрави с успеха и така има комфортна преднина седмица преди реванша в Испания.

Съставът на Жозе Моуриньо демонстрира характерния си контраатакуващ стил на игра и поведе в 13-та минута. Топката достигна до Пауло Дибала на десния фланг, след което аржентинската звезда се устреми напред, подаде към Таби Ейбрахам, а нападателят по елегантен начин асистира на Стефан Ел Шаарауи, чийто удар не остави шансове на стража на гостите.

Снимка 609668

Гостите не се сломиха и пробваха да възстановят паритета. Крилото Такефуса Кубо бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят на "римляните" Руи Патрисио бързо скаси ъгъла и принуди японският играч да нацели десния страничен стълб.

Испанският тим заигра по-офанзивно и отново можеше да изравни в 27-та минута. Опасно центриране за малко да се превърне в автогол, тъй като централният бранител Крис Смолинг не беше убедителен в изчистването на топката.

Снимка 609671

Непосредствено след това Пауло Дибала за пореден път показа изящните си качества, когато чрез прецизен пас намери халфа Лоренцо Пелегрини, който с минимално докосване до кълбото не съумя да нанесе опасен изстрел.

Реал Сосиедад продължи да владее повече топката в началото на втората и левият краен бранител Диего Рико реши да пробва трудно изпълнение от сериозна дистанция, за да преодолее Руи Патрисио. Португалецът обаче се отчете с добра намеса и така запази крехкия аванс на "джалоросите".

Снимка 609669

В 67-та минуа появилият се в игра Андреа Белоти бе изведен на стрелкова позиция от Джанлука Манчини и въпреки че беше настигнат от противников бранител, положи усилия да го надбяга, след което отправи опасен удар, принуждавайки Алекс Ремиро да прави спасяване.

Полузащитникът на Сосиедад Микел Мерино пропусна най-сериозното положение за отбора. Халфът умело се вклини между защитниците на "вълците и остана сам срещу Руи Патрисио, ала за негово нещастие не осъществи добър контакт с топката и възможността бе пропиляна.

Снимка 609670

Рома окончателно сложи край на интригата в 86-та минута. Централният защитник Мараш Кумбула през цялото време не спря да се движи, докато чакаше Пауло Дибала да изпълни ъглов удар. Албанецът се възползва от грешка в отбраната на Сосиедад и с мощен снаряд удвои аванса на съотборниците си.

Рома - Реал Сосиедад 2:0 (Развой на срещата по минути)