Турнир: Лига Европа Стадион: "Олимпико", гр. Рим (Италия) Зрители:
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

86′

ГООЛ ЗА РОМА! Централният защитник Мараш Кумбула през цялото време не спря да се движи, докато чакаше Пауло Дибала да изпълни ъглов удар. Албанецът се възползва от грешка в отбраната на Сосиедад и с мощен снаряд удвои аванса на съотборниците си.

85′

Мартин Субименди си изкара жълт картон.

Снимка 609671

83′

Давид Силва е заменен от Бенят Туриентес.

83′

Андони Горосбел е заменен от Алекс Сола.

82′

Какъв пропуск! Полузащитникът на Сосиедад Микел Мерино умело се вклини между защитниците на Рома и остана сам срещу Руи Патрисио, ала не осъществи добър контакт с топката и възможността бе пропиляна.

75′

Асиер Илараменди напуска терена, за да се влезе Брийс Мендес.

75′

Такефуса Кубо е заменен от Мохамед-Али Чо.

Снимка 609668

69′

Асиер Ияраменди е официално предупреден.

67′

Белоти! Току-що появилият се в игра Андреа Белоти бе изведен на стрелкова позиция от Джанлука Манчини и въпреки че беше настигнат от противников бранител, положи усилия да го надбяга, след което отправи опасен удар, принуждавайки Алекс Ремиро да прави спасяване.

66′

Александър Сьорлот е заменен от Микел Оярсабал.

65′

Владеене на топката: Рома: 43%, Реал Сосиедад: 57%.

60′

Лоренцо Пелегрини отстъпва мястото си на Жорджиньо Вайналдум.

60′

Стефан Ел Шаарауи пък е заменен от Леонардо Спинацола.

Снимка 609660

60′

Андреа Белоти влиза в игра на мястото на Тами Ейбрахам.

54′

Диего Рико! Реал Сосиедад продължи да владее повече топката и левият краен бранител реши да пробва трудно изпълнение от сериозна дистанция, за да преодолее Руи Патрисио. Португалецът обаче се отчете с добра намеса и така запазва крехкия аванс на "джалоросите".

47′

Диего Йоренте е контузен и заменен от Мараш Кумбула.

45+1′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

39′

Владеене на топката: Рома: 42%, Реал Сосиедад: 58%.

31′

Пелегрини! Пауло Дибала за пореден път показа изящните си качества, когато чрез прецизен пас намери халфа Лоренцо Пелегрини, който с минимално докосване до кълбото не съумя да нанесе опасен изстрел.

Снимка 609661

27′

Испанският тим заигра по-офанзивно и можеше да възстанови паритета. Опасно центриране за малко да се превърне в автогол, тъй като централният бранител Крис Смолинг не беше убедителен в изчистването на топката.

21′

Първи шанс в мача за Реал Сосиедад! Крилото Такефуса Кубо бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят на "римляните" Руи Патрисио бързо скаси ъгъла и принуди японският играч да нацели десния страничен стълб.

13′

ГООЛ ЗА РОМА! Съставът на Жозе Моуриньо демонстрира характерния си контраатакуващ стил на игра. Топката достигна до Пауло Дибала на десния фланг, след което аржентинската звезда се устреми напред, подаде към Таби Ейбрахам, а нападателят по елегантен начин асистира на Стефан Ел Шаарауи, чийто удар не остави шансове на стража на гостите.

10′

Равностойни първи минути на срещата. Домакините понастоящем не успяват да установят натиск над съперника си.

1′

19. Зеки Челик

Победителят в турнира Лига на конференциите Рома се е насочил към трофея от Лига Европа през този сезон. Моуриньо няма как да бъде отписан от нито една турнирна надпревара и дори тук да са отбори като Арсенал, Манчестър Юнайтед и Ювентус, то "Вълците" са скрит фаворит за трофея. На пътя им обаче се изправя тим от Ла Лига, който със сигурност има възможности за предно класиране и дори финал. Това е Реал Сосиедад.

Двубоят на стадион "Олимпико" в Рим е тази вечер от 19:45 часа българско време.

През есента Рома не се представи по най-добрия начин в груповата фаза на турнира, като бе на минути от това да отпадне, но в крайна сметка обърна Лудогорец у дома и завоюва втората позиция. Така "Вълците" трябваше да преминат през пресявка, за да се озоват на тази фаза от турнира. Ред Бул Залцбург бе тежък жребий и това си пролича при загуба с 0:1 в Австрия. На реванша обаче "Вълците" отново бяха по-добрият отбор на терена, като този път успяха и да спечелят.

Реал Сосиедад си спести този първи пролетен елиминационен кръг, след като успя да спечели своята група и то в компанията на Манчестър Юнайтед. На върха двата тима записаха по пет победи и загуба, като помежду си размениха по един успех като гост. В крайна сметка обаче "Синьо-белите" завършиха по-напред с по-добра голова разлика. Останалите участници в групата бяха Шериф Тираспол и Омония Никозия.

През уикенда Рома победи Ювентус с 1:0, което бе и седми домакински успех в осем официални домакинства за тима през този сезон, като всички те бяха постигнати без допуснат гол. Реал Сосиедад пък неочаквано влезе в лоша серия от резултати и едва един успех за седем срещи. В последно време тимът се издъни срещу отбори като Валядолид, Селта, Еспаньол, а в петък не успя да се справи и с Кадис при нулево равенство у дома.

През есента Рома допусна загуба от испански тим на "Олимпико", като отстъпи с 1:2 пред Бетис, а срещата в Испания завърши 1:1.

Манчестър Юнайтед - Бетис, 4:1, (Развой на срещата по минути)

Категорична победа на "червените дяволи"