Рома и Аякс завършиха наравно 1:1 в мач-реванш от четвъртфиналите на турнира Лига Европа. Гостите владееха инициативата в голяма част от двубоя, но късметът не им достигна за поне още едно попадение.

В 49-ата минута Браян Броби изведе Аякс напред в резултата, а Едвин Джеко изравни в 72-ата.

Системата ВАР имаше две ключови намеси - първо при проверка на дузпа за нарушение срещу Тадич, а след това отмени гол на капитана на гостите.

Нидерландският шампион продължава черната си серия при гостувания в Италия, макар и този път пред празните трибуни на "Олимпико".

Историята показва, че Рома няма нито една загуба от нидерландски отбор вкъщи - 1 победа и вече 3 равенства. Аякс е с едва 3  победи от 22 срещи с италиански съперник във всички турнири.