Едвин Джеко отново е на точното място в точното време!

56′

Тадич вкара така чакания втори гол за Аякс, но ВАР отмени попадението...

49′

ГОООООЛ! АЯКС ПОВЕЖДА НА "ОЛИМПИКО"!

Браян реализира секунди, след като се появи в игра! Резултатът в двете срещи е изравнен, но все още нидерландците отпадат заради правилото за гол на чужд терен.

46′

Бробей влиза на мястото на Антъни.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА ПОЧИВКАТА!

45′

Второто полувреме започва.

45+1′

Край на първото полувреме.

43′

Ибаньес е първият официално предупреден.

38′

След намесата на ВАР - дузпа няма!

37′

Сериозни съмнения за дузпа при нарушение срещу Тадич, но съдията подмина претенциите на Аякс.

32′

Владението на топката е 70:30 в полза на гостите.

30′
Снимка 527217

22′

Клайбер е заменен от Шуурс.

14′

Лоренцо Пелегрини шутира добре от движение, но Стекеленбург спаси

10′

Голям шанс за Аякс - центриране от корнер Николас Талиафико бе засечено от Клаасен, но топката мина над вратата.

9′

Гол на Верету беше отменен заради засада.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА.

1′

14. Г. Вилар 23. Л. Траоре

Рома приема Аякс в мач-реванш от четвъртфиналите на турнира Лига Европа. Италианците победиха с 2:1 след обрат в първата среща и сега имат наглед по-лесна задача.

Мачът ще се игра на "Олимпико" в Рим пред празни трибуни.

Историята показва, че Рома няма нито една загуба от нидерландски отбор вкъщи - 1 победа и 2 равенства. Аякс ще трябва да запише такава, ако иска да продължи сред последните 4.

Друга негативна статистика сочи, че тимът е печелил едва 3 от 21 срещи с италиански съперник във всички турнири.