Отборът на Рен записа много важна победа с 3:1 над Арсенал в тазвечершния първи двубой от 1/8-финалите в Лига Европа. Точни за домакините бяха Бурижо и Сар, а едното попадение дойде след злощастен автогол на Начо Монреал. За гостите пък се разписа Алекс Иуоби.

Рен - Арсенал, 3:1 (Развой на срещата по минути)

Френски шамар за "топчиите"

Срещата стартира по най-добрия начин за гостуващия отбор. Още в четвъртата минута, "артилеристите" откриха резултата. Алекс Иуоби получи пас по фланга, пое топката, обърна се и залъга двама защитници на французите, след което центрира към наказателното поле, където Обамеянг най-вероятно трябваше да засече кълбото. Вратарят на домакините обаче допусна фрапантна грешка и позволи то се отбие в гредата и да влезе в мрежата му за 1:0.

Малко след това, Лукас Торейра остана напълно непокрит в наказателното поле и навлизайки на скорост получи топката от Иуоби, след което веднага шутира към вратата, но този път стражът изби кълбото. Две минути по-късно, Грение опита директен обстрел след изпълнение на пряк свободен удар, но топката премина над напречната греда.

Снимка 410900

Източник: Twitter

След половин час игра, след разбъркване в наказателното поле, топката попадна в Шкодран Мустафи, който веднага стреля към вратата, но неточно и кълбото излезе в аут.  Четири минути по-късно, Бен Арфа опита да изненада Петър Чех след изпълнение на фаул, но вратарят внимаваше и изби топката след мощния шут. В 41-ата минута, "топчиите" останаха с човек по-малко, след като Сократис си изкара втори жълт и съответно червен картон. "Червено-черните" веднага се възползваха от получения подарък и след само 60 секунди изравниха. Бурижо изпълни пряк свободен удар, като първоначално топката рикошира в стената, но отново попадна в него и той не сгреши при добавката, като не остави никакви шансове на Петър Чех за 1:1.

В 45-ата минута, Бен Арфа успя да се справи със защитата на лондончани и напредна към вратарското поле, пускайки пас към Сар, който обаче не засече добре кълбото и то излезе в аут. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Снимка 410911

Източник: БГНЕС

В 50-ата минута, Сар напредна по фланга и видя включващия се в атаката Бурижо, като веднага му подаде топката. Халфът стреля от движение, но право в ръцете на вратаря. Девет минути по-късно, Петър Чех блесна с две много добри последователни намеси. Първо Бурижо стреля от границата на наказателното поле, а топката полетя към долния десен ъгъл. Стражът на "топчиите" успя да я избие в последния момент, след което последва и шут на Бен Арфа, но вратарят отново бе на висота и изчисти в корнер.

В 65-ата минута, ситуацията за "артилеристите" стана още по-притеснителна, след като Начо Монреал вкара топката в собствената си мрежа, давайки преднината на французите за 2:1. В опит да изчисти кълбото при много опасно центриране, играчът на гостите го отклони към вратата, а Петър Чех просто нямаше какво да направи...

Снимка 410902

В 69-ата минута, Бен Арфа получи хубав пас на границата на наказателното поле и шутира много мощно към вратата. Петър Чех обаче отново демонстрира добър рефлекс и изби топката в ъглов удар. В 88-ата минута, Исмаила Сар оформи крайното 3:1, усложнявайки доста положението на Арсенал преди реванша.