Рен надви с 2:1 Динамо (Киев) и дели първото място в група "В" на Лига Европа с Фенербахче. 17-годишният Дезире Дуе се появи като резерва и донесе трите точки на френския тим. Младокът се разписа в 89-ата минута след груба грешка в защитата на гостите.

След загубите от Фенербахче и АЕК Ларнака, третото поредно поражение свежда до минимум шансовете на Динамо да продължи напред в турнира. Отборът на Мирча Луческу подходи смело при визитата си във Франция и в отделни периоди от двубоя надигра домакините, но след почивката нямаше сили да се противопостави.

Фрайбург - Нант 2:0 в мач от Лига Европа

Няма кой да спре Фрайбург в Лига Европа

Германците с престижен успех над Нант

Началото бе по-добро за Рен и Амин Гуири стреля на сантиметри от дясната греда. Ловро Майер също пропусна да даде аванс на Рен, а Денис Бойко спаси коварен шут на Бенжамен Буриго. В 23-ата минута Гуири подаде на Мартен Терие, който без забавяне насочи топката в мрежата - 1:0.

В 33-ата Стив Манданда изби удар на Виктор Циганков, но звездата на украинците се оказа на точното място и при добавката изравни.

В края гостите почти не излизаха от половината си. Биргер Мелинг пропусна от чиста позиция за Рен в 86-ата минута, но в 88-ата Дуе открадна топката, влезе в наказателното поле и хладнокръвно отбеляза решаващото попадение за французите.

Арсенал - Бодьо/Глимт 3:0 в мач от Лига Европа