РБ Лайпциг постигна поредната си голяма победа в евротурнирите. "Биковете" победиха у дома руския Зенит с 2:1 в първи осминафинален двубой от Лига Европа. Полученият резултат оставя интригата жива за реванша в Санкт Петербург след седем дни.

Снимка 344429

Източник: EPA/БГНЕС

По-доволни от развоя на срещата определено трябва да са момчетата на Роберто Манчини. Гостите изгубиха голяма част от битката на "Ред Бул Арена", но късен гол на Кришито в 86-ата минута, остави в играта един от големите фаворити за трофея.

След нулева първа част, РБ Лайпциг поведе в 56-ата минута, след като точен за германците беше Брума. Техничарят получи фамозен пас от Вернер и с хубав удар в далечния ъгъл не остави шанс на младия Лунев.

Олимпик (Марсилия) победи Атлетик (Билбао) с 3:1

Марсилия пропусна да реши всичко срещу сломените баски

ОМ победи Атлетик (Билбао) с 3:1, вратар спаси испанците

В 77-ата минута Тимо Вернер също записа името си сред голмайсторите. Попадението му донякъде беше огледално на това, което вкара Брума малко по-рано. Този път обаче националът на Германия бе изведен от Наби Кейта и с елегантно копване покачи до 2:0.

Спортинг (Лисабон) спечели първия мач срещу Виктория (Пилзен) с 2:0

Спортинг (Лисабон) направи първата крачка към четвъртфиналите

"Лъвовете" победиха Виктория (Пилзен) с 2:0

Вкусът от важния триумф за РБ бе развален 4 минути преди края, когато Зенит стигна до така необходимия им гол на чужд терен. Доменико Кришито изпълни съвършено един пряк свободен удар и матира Гулаши за крайното 2:1.