Отборът на Спортинг (Лисабон) направи важна крачка към следващата фаза в Лига Европа. Португалският гранд си осигури добра преднина преди реванша с Виктория (Пилзен), след като надигра чехите с 2:0 у дома.

"Лъвовете" стартираха на високи обороти, но веднъж Маркос Акуня удари гредата, а сериозни пропуски направиха Мартинш и Монтеро. И точно, когато гостуващият си тим мислеше, че вече се е отървал без попадение през тази част, нещастен за тях гол падна в дадената от съдията минута продължение.

Снимка 344427

Източник: EPA/БГНЕС

Браян Руиз напредна по крилото, след което центрира за Коентрао. Бившият бранител на Реал (Мадрид) акробатично продължи към Фреди Монтеро, който от непосредствена близост не остави никакъв шанс на Хрушка.

Лион удари ЦСКА (Москва), Георги Миланов титуляр за руснаците

Французите биха с минималното 1:0

Колумбиецът дублира своето постижение веднага след паузата. Бруно Фернандеш комбинира умело с нападателя, носещ №40. Последва елегантен финт и брилянтен изстрел за 2:0.

В останалите минути до края, главно действащо лице на мача беше стражът на гостите Алеш Хрушка. Той отчая звездите на домакините с чудодейни спасявания, които донякъде запазиха и минималната интрига за реванша в Пилзен.