Твенте с българският национал Николай Михайлов в редиците си продължава силните си изяви в турнира Лига Европа през този сезон. Вицешампионът на Холандия буквално прегази с гръмкото 4:1 Одензе като гост днес.

По този начин холандският тим остава на първото място в групата, при това с комфортна преднина.

Твенте нямаше никаква милост към домакините днес. Всичко на практика бе решено още през първата част. Още в 13-ата минута добра многоходова атака бе завършена от Брама, който прекрасно прехвърли стража на домакините - 1:0.

Натискът на гостите продължи и 5 минути по-късно Ола Джон уцели греда. Вторият гол обаче не закъсня. В 31-ата минута домакините направиха груба грешка в опита си да изнесат топката и тя се озова в Байрами, който преодоля отбраната и вкара за 2:0.

Въпреки наглед лесния мач, Ники Михайлов също получи шанс да прояви рефлекса си. В 64-ата минута нападател на домакините се озова очи в очи със стража, но Михайлов бе на мястото си и вещо спаси. Това бе и знаков момент в мача, защото вместо намаляване на резултата, само две минути по-късно той стана класически в полза на Твенте. Стражът на домакините сбърка и Шадли сложи точка на интригата.

До края Фал успя да върне почетно едно попадение, а Де Йонг вкара дежурния си гол за крайното 4:1.

В другия мач от групата бе не по-малко интересно. Полския Висла успя да постигне повече от престижна победа с 1:0 над английския Фулъм. Единственият гол вкара Битон в 60-ата минута. На терена пък изобщо не се появи Цветан Генков за Висла.

Двубоят бе оцветен и от два червени картона. В 29-ата минута още гостите останаха с човек по-малко, след като Муса Дембеле бе изгонен. Три минути преди края и Чавес от състава на Фулъм тръгна по-рано към съблекалните.

След изиграването на тези двубои Твенте е начело със 7 точки. Фулъм запази второто място с 4, а Висла взе първи три точки, колкото има и Одензе.

ЛИГА ЕВРОПА - РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ!