Край на мача!

90′

Бовю влиза на мястото на Майо.

89′

Принудителна смяна - Смолинг влиза на мястото на появилия се преди минути Йънг, който се контузи.

87′

Въпреки желанието играчите на Селта нямат идея как да преодолеят отбраната на Юнайтед, който днес е безпогрешен на "Балаидос" в защита.

86′

Жълт картон за Погба.

79′

Марсиал влиза на мястото на Рашфорд.

78′

Йънг влиза на мястото на Мхитарян.

75′

Пореден пропуск! Топката профучава на сантиметри от дясната греда, след като Лингард я намери от воле от точката на дузпата!

74′

Хосабед влиза на мястото на Вас.

72′

"Галисийците" се опитват да стигнат до попадение, но след гола на Рашфорд видимо се забелязва хаос в състава на домакините.

67′

ГООООЛЛЛ ЗА МАНЧЕСТЪР! Рашфорд открива резултата след превъзходно изпълнение на пряк свободен удар - 1:0!

Снимка 292041

66′

Майо получава жълт картон.

62′

Изключително глупаво решение на Рашфорд, който успя да напредне в половината на съперника, но вместо да потърси комбинация с връхлитащия срещу вратата Фелайни, нападателят се опита да стреля, макар че бе затворен.

59′

Коварен удар по диагонал на Систо извън наказателното поле е избит от Ромеро в ъглов удар.

56′

Юнайтед постепенно започва да пресира съперника, подобно на първото полувреме, когато отборът на Моуриньо стигна до няколко чисти положения пред вратата на Алварес.

Снимка 292037

52′

Центриране от десния фланг намира Аспас в наказателното поле, но ударът на нападателя е крайно слаб и неточен.

50′

Юнайтед продължава да доминира на терена и да контролира събитията, макар че от началото на втората част гостите все още не са застрашили вратата на Алварес.

45′

Начало на второто полувреме.

33′

Жълт картон за Фелайни.

45′

Край на първото полувреме.

39′

Лингард от точката на дузпата, сам срещу Алварес, отново пропуска да даде преднина на Юнайтед!

35′

Ново чисто положение в мача! Мхитарян бе изпуснат от защитата на домакините отляво в наказателното поле, но ударът на арменеца бе избит от Алварес!

30′

Мхитарян намери по перфектен начин Лингард пред вратарското поле, но младокът не успя да засече топката по подходящ начин на метри от вратата.

26′

Двата отбора разиграват предимно в средата на терена, като играчите на Моуриньо се опитват да затруднят съперника с продължителни разигравания в собствената му половина, както и на статични положения.

20′

Манчестър Юнайтед пропуска страхотен шанс да поведе! Рашфорд успя да излъже защитник на домакините и стреля пред наказателното поле в ъгъла, но Алварес с върха на пръстите си изби в корнер!

Снимка 292038

15′

Домакините се чувстват се по-комфортно срещу своя именит съперник, а Аспас се забави в наказателното поле на Юнайтед, което притъпи добра контраатака на "галисийците".

10′

Първата опасност е пред вратата на Юнайтед! Перфектно фалцово центриране от десния фланг намери Вас леко встрани от вратарското поле, но последният вместо да прониже вратата, дори не я нацели!

6′

Привидно гостите са отборът, който владее инициативата в началните минути, но положения до момента липсват и пред двете врати.

1′

20. Гомес 16. Карик

Селта е домакин на Манчестър Юнайтед в първа среща от 1/2-финалите на Лига Европа. Двубоят на стадион "Балаидос" стартира в 22:05 часа.

Мач в който "червените дяволи" ще се опитат да вземат комфортен аванс преди реванша на "Олд Трафорд". Без съмнение те са фаворити за успеха днес, но и домакините имат шансове, които не са за подценяване.

Добрата новина в състава на гостите е завръщането в строя на Погба, Бейли, Джоунс и Смолинг, които лекуваха контузии, но все пак аут за този мач са Рохо, Ибрахимович, Шоу и Фосу-Менса.

Манчестър Юнайтед излиза с четирима здрави защитници срещу Селта

Жозе го измисли: Юнайтед излиза с четирима здрави защитници срещу Селта

Погба също зарадва Специалния

Междувременно домакините ще бъдат без Роси, който получи поредната тежка травма в кариерата си.

Тези два тима ще се срещнат за първи път в европейски турнир.

До момента Юнайтед никога не е достигал до тази фаза на втория по сила евротурнир, така че спокойно може да се каже, че тимът в момента пише история.

Жозе забрани Facebook и Instagram в съблекалнята на Юнайтед

Жозе Моуриньо обяви яростна война на социалните мрежи

Разваляли имиджа на клуба

Освен това трофеят от Лига Европа/Купа на УЕФА е единственият голям такъв, който отборът никога не е печелил.

Селта е загубил и трите си последни мача с английски тимове, докато Юнайтед не се представя успешно срещу испански отбори напоследък и също има негативна статистика.