Рикошет в тялото на бранител на Манчестър Юнайтед, след изстрел на Траоре, не заблуди стража на "червените дяволи".

Разбъркване в полето на Аякс и техничен гол на Хенрих Мхитарян!

45′

Играта е подновена!

45+1′

Първото полувреме започна с масиран натиск на символичните гости от Острова. Състезателите на Юнайтед сякаш искаха на всяка цена да стигнат до отбелязването на ранен гол, с който да затворят играта на съперника и да си позволят да диктуват темпото до почивката.

След няколко пропуска на "червените дяволи", резултатът все пак бе открит.

Това се случи в 18-ата минута, когато Пол Погба получи топката пред границата на наказателното поле на Аякс и стреля силно, кълбото се отби в тялото на бранител и влетя неспасяемо в мрежата на Онана за 0:1.

Непосредствено след вкарването на гола си, френският национал посочи към небето, сякаш напомняйки за трагичния инцидент в семейството му и за загубата на своя баща преди броени дни.

Манчестър Юнайтед се върна в задни позиции и започна открито да играе на контраатака.

Притежанието на топката, от страна на символичните домакини, в края на първото полувреме премина границата от 65%, но това никак не изглеждаше да притеснява мениджъра на английския гранд.

Самият Жозе Моуриньо пък стана само в два случая от мястото си на резервната скамейка, като не се зарадва при гола на Погба, а сякаш следеше как ще се наредят футболистите на опонента непосредствено след отбелязването на попадението.

Тактиката на португалския специалист даде резултат, като до почивката нови голове не паднаха.

При малко повече успех в завършващата фаза, капитанът на Юнайтед в мача - Антонио Валенсия можеше да покачи на 2:0, но изстрелът му бе спасен от Онана.

45′

Почивка.

42′

Крис Смолинг е сред най-полезните състезатели в редиците на Юнайтед до момента, като може да бъде забелязан в наказателното поле на Аякс, а малко след това вече се е върнал в собственото си такова.

Това е 50-ият двубой в Европа за футболиста на англичаните.

39′

Юнайтед пресира съперника си в средата на терена, в голяма част от случаите и с цената на нарушения.

До края на полувремето "червените дяволи" сякаш избират опцията да играят на контраатака.

Снимка 295648

36′

Жозе беше единственият, който не помръдна на скамейката на Манчестър Юнайтед, при отбелязването на гола на Погба.

Моуриньо не променя физиономията си нито за секунда, като рядко напуска мястото си на пейката.

Снимка 295652

34′

Прострелно центриране пред Ромеро!

Никой не успява да засече топката във вратата.

Опасност за Юнайтед.

31′

Жълт картон за Мхитарян.

29′

Отново затишие на терена...

Дали и този път то няма да бъде "преди буря"?

24′

Онана спасява мощен изстрел на Валенсия!

Чудесна възможност за Юнайтед.

18′

Попадение на Пол Погба!

Снимка 295649

1:0 за Манчестър Юнайтед!

Снимка 295650

Голът на французина падна след рикошет в тялото на бранител.

Погба сочи към небето...

Почина бащата на Пол Погба

Пол Погба загуби своя баща

Фасу Погба напусна този свят на 79-годишна възраст

15′

Първи точен удар в една от двете врати!

Негов автор е Бертран Траоре!

Ромеро спасява без проблеми.

14′

Феновете са нетърпеливи.

И двете агитки окуражават любимците си, в опитите им да стигнат първи до гола в срещата.

12′

Погба се е върнал в защита за тима си и избива топката напред, при една контраатака на опонента.

Добро включване на французина в пеналта на собствения му отбор.

11′

Множество нарушения в централната част на игрището.

Тактическо решение, от страна и на двете единайсеторки.

Играта обаче се накъса на доста ранен етап от сблъсъка.

9′

Рашфорд отново притеснява бранителите на съперника.

Центрирането му обаче е избито от защитата на Аякс.

7′

Аякс поуспокои темпото и на свой ред опитва да владее топката.

Състезателите на Юнайтед обаче налагат преимуществото си в средата на терена и не позволяват на съперника да организира атаки.

4′

Футболистите на Аякс все още не са напускали половината си от терена.

Масиран натиск на символичните гости от Острова.

3′

Силно начало за Юнайтед.

Мощен натиск на английския тим в откриващите секунди на сблъсъка.

3′

Изстрел и на Смолинг.

Онана хваща топката в ръцете си.

2′

Изстрел на Погба, още в самото начало на мача!

Вратарят на холандците се намеси.

Гол няма.

1′

Всичко е готово за финала в Лига Европа, повече от час преди началото му.

Снимка 295635

Снимка 295636

Снимка 295634

Снимка 295633

1′

Историята на сблъсъците между двата тима:

Манчестър Юнайтед - Аякс: Какво сочи историята на сблъсъците между финалистите?

Равенство между англичани и холандци

1′

Представянето на двата отбора в мачове срещу опоненти от ответната държава:

1′

Възможно ли е съдбата да се намеси тази вечер?

Откритие на Жозе Моуриньо го наказва в Стокхолм, Майкъл Карик бута рекорд на Франк Лампард?

Откритие на Жозе го наказва в Стокхолм, Карик бута рекорд на Лампард?

Драма, смесени емоции и напрежение до краен предел преди финала в Лига Европа

1′

Жозе Моуриньо е сред треньорите с най-добра статистика в мачовете си срещу Аякс:

Жозе Моуриньо е 6-0 и 20:2 срещу Аякс!

Моуриньо е 6-0 и 20:2 срещу Аякс!

Португалският спец безкрайно убедителен срещу опонента

1′

Колко много би означавал един триумф за състава на Аякс...

Аякс чака поредния си значим триумф довечера

"Унищожителят на финали" чака поредния си значим триумф довечера

Юнайтед далеч от постиженията на съперника си

1′

Аякс безспорно е явлението в надпреварата през настоящия й сезон.

Аякс е истинска фурия пред вратата на съперника, Манчестър Юнайтед без загуба в 10 поредни мача

Аякс е истинска фурия пред вратата на съперника, Юнайтед без загуба в 10 поредни мача

225 холандски изстрела към целта в турнира!

1′

Едно е сигурно - никой от двата състава не желае дузпите да бъдат определящи за това кой ще спечели купата...

Дузпите са най-малко желаният вариант от финалистите в Лига Европа

Само по една победа и за двата тима след изстрели от бялата точка

1′

Минута мълчание преди началото на срещата, в памет на жертвите при атентата в Манчестър.

Пабло Сабалета подпомага семействата на жертвите от атентата в Манчестър

Футболистът дари 90 хиляди паунда

1′

Клуйверт Фосу-Менса

Аякс и Манчестър Юнайтед се изправят един срещу друг във финала на втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа тази вечер.

Сблъсъкът на стадион "Френдс Арена" в Стокхолм започва в 21:45 часа.

Фаворити са англичаните, но и холандският тим не е изобщо за поценяване. Залогът пред отбора на Моуриньо е много голям, тъй като единайсеторката може да играе в Шампионската лига само в случай, че спечели трофея.

Специалния няма да може да разчита на Рохо, Ибрахимович, Шоу и Йънг, които са контузени, както и на наказания Бейли, докато символичните домакини ще бъдат единствено без Вирвегер, който е наказан.

Жозе Моуриньо реши да даде почивка на няколко от основните си играчи за последния кръг от Висшата лига срещу Кристъл Палас, но все пак отборът му завърши сезона с победа от 2:0.

Манчестър Юнайтед срещу холандци, Аякс срещу англичани - кой е по-убедителен?

Юнайтед срещу холандци, Аякс срещу англичани - кой е по-убедителен?

Любопитно съотношение за холандския гранд

Амстердамци надвиха Вилем II с 3:1 в последния кръг на Ередивизи, а отборът пусна в този мач най-младия стартов състав в историята си, като средната възраст на играчите в него бе 20 години и 339 дни.

Това е първият случай в който холандски отбор достига до финал на евротурнир от 2002 година, когато това стори Фейенорд в предишното издание на надпреварата - Купа на УЕФА.

Юнайтед пък е третият отбор в последните 5 сезона, който достига до финала на надпреварата, след Челси през 2013 година и Ливърпул през миналата година.

Тези два тима са се срещали четири пъти по-рано в евротурнирите и са си разменили по две победи. Първият път бе през сезон 76/77, а вторият път бе през кампания 11/12, по време на кампанията от Лига Европа.

Освен това заключителната среща между английски и холандски отбор е трета в историята, след финалите между Фейенорд и Тотнъм през 1974 година и този между Ипсуич и АЗ Алкмаар, през 1981 година.