Жълт картон за Фосу-Менса.

90′

Фосу-Менса влиза на мястото на Мхитарян.

86′

ГООООЛЛЛ ЗА АНДЕРЛЕХТ! Дендонкер изравнява, засичайки с глава центриране отляво - 1:1!

83′

Погба пропуска да сложи точка на спора! Французинът бе изведен сам срещу Робен, но вратарят успя да избие в корнер!

81′

Коварен изстрел на Фелайни почти фронтално срещу вратата тупна пред вратаря, който макар и трудно, улови.

79′

Резервата Хани опита нов удар пред наказателното поле, но след рикошет топката излиза в корнер.

75′

Фелайни влиза на мястото на Рашфорд.

75′

Теодорчик влиза на мястото на Телин.

72′

Играчите на Манчестър започват да разиграват топката предимно в средата на терена, опитвайки се да изтеглят съперника в по-предни позиции.

67′

Жълт картон за Обрадович.

66′

Появилият се преди минути Хани опита удар, който е блокиран пред наказателното поле.

64′

Хани влиза на мястото на Станчиу.

62′

Марсиал влиза на мястото на Лингард.

58′

Чипчиу влиза на мястото на Бруно.

57′

Юнайтед отново тръгва в атака, а Рашфорд стреля фронтално извън наказателното поле, но ударът му е уловен от вратаря.

50′

По-активна игра на домакините в първите минути на второто полувреме.

47′

Жълт картон за Карик.

45′

Начало на второто полувреме.

24′

Жълт картон за Мхитарян.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Валенсия опитва удар извън наказателното поле по диагонал, който среща тялото на футболист на Андерлехт.

37′

ГООООЛЛ ЗА МАНЧЕСТЪР! Мхитарян открива резултата за 1:0, възползвайки се от отбита от вратаря топка!

31′

Удар на Ибрахимович от фаул фронтално срещу вратата попада в стената.

26′

Категорично превъзходство на гостите в последните минути, които обаче не успяха да се възползват от ситуации, открили се пред Рашфорд и Мхитарян.

18′

Добро изненадващо изпълнение на Рашфорд пред наказателното поле минава близо до целта.

17′

В рамките на няколко секунди Юнайтед пропуска две възможности! Първо Ибрахимович нацели вратаря на домакините от близка дистанция, а при добавката Лингард прати топката в гредата!

14′

Добра атака за домакините завършва с удар в аут.

10′

Двата отбора подхождат предпазливо в първите 10 минути на двубоя.

3′

Рашфорд опита да пробие отдясно в наказателното поле, но в последния момент футболист на домакините успя да избие топката от краката му.

1′

94. Софиан Хани 27. Маруан Фелайни

Манчестър Юнайтед гостува на Андерлехт в първия 1/4 финал между двата отбора.

Преди сезона изглеждаше, че англичаните ще подходят с пренебрежение към този турнир, но в хода на шампионата, и несигурноста за попадането на тима в топ 4, накара играчите на Жозе Моуриньо да превърнат Лига Европа в приоритет. Причината е ясна - спечелването му ще гарантира мястото на Манчестър в Шампионската лига догодина, което е и основната цел.

След няколко дни футболистите на Специалния имат и мач срещу Челси, но въпреки това Жозе ще заложи на най-доброто, с което разполага тази вечер.

Андерлехт също е решен да стигне до успеха, така че сблъсъкът предвещава да е повече от интересен.