Милан се класира за плейофите в Лига Европа след трудна победа с 3:2 над Бодьо/Глимт на "Сан Сиро". "Росонерите" бяха без Златан Ибрахимович.

В 15-ата Хауге проби по левия фланг и подаде на Юнкер, който откри резултата в полза на Бодьо/Глимт. Радостта на гостите не бе дълга, след като минута по-късно Чалханоолу шутира от границата на наказателното поле и изравни.

В 32-ата Салемакерс и Тео Ернандес комбинираха добре, защитникът подаде на Чалханоглу, който пък прати топката към Коломбо, а за нападателя остана само да се разпише отблизо.

В 50-ата минута Чалханоглу отбеляза за втори път в мача, след като при изпълнение на корнер се включи от дълбочина и беше точен с мощен шут. Норвежците обаче не се предадоха и само пет минути по-късно Хауге върна едно попадение с топовен изстрел отдалече.