Отборът на Милан записа нова грешна стъпка в рамките на няколко дни. След като през уикенда играчите на Винченцо Монтела загубиха градското дерби с Интер, днес "росонерите" не успяха да преодолеят гръцкия АЕК, който си тръгна с точка след 0:0 на "Сан Сиро".

Над всички бе вратарят на тима от Атина - Янис Анестис, който извади няколко страхотни положения за гол за домакините.

Всъщност те отбелязаха още в 8-ата минута чрез Кутроне, но попадението бе отменено поради засада. В 29-ата минута гостите можеха да поведат, тъй като Донарума бе близо до това да си отбележи автогол!

През втората част Милан наложи натиск, а в няколко случаи имаше шансове да се разпише, но Анестис се намеси решително.

След края на срещата се чуха освирквания по адрес на отбора и треньора, който е много вероятно да бъде уволнен след слабите мачове в последно време.

Милан обаче остава на първото място със 7 точки, следван от АЕК с 5 точки и Риека, който днес записа първи успех в група "D" след победа с 3:1 над Аустрия (Виена).