Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 6843

„Сините“ изковаха нулево реми при гостуването си на Марибор

85′

Антонио Аниете напуска терена, бидейки сменен от Мики Орачев

82′

ГРЕДА ЗА МАРИБОР!! Малко след пропуска на Тунде, Марибор също имаше своя най-добър шанс да отбележи гол. Маркос Таварес скочи най-високо след един ъглов удар и с глава отправи много опасен изстрел. За радост на Левски, коженото кълбо срещна напречната греда над Йоргачевич.

77′

БАБА АДЕНИДЖИ! Спокойствието на този мач можеше да бъде нарушено с гръм и трясък от резервата Бабатунде Адениджи. Отбраната на Марибор направи страхотна грешка, която изведе нигериеца сам срещу Ханданович. Диагоналният му изстрел обаче бе отразен майсторски от Ясмин Ханданович в 77-ата минута.

74′

Последна смяна в лагера на Марибор - Миливое Новакович напуска игра

70′

В 70-ата минута в игра се появи Бабатунде Адениджи, който замени уморения Венци Христов. Таранът не бе доволен от рокадата, задавайки риторичен въпрос към Люпко Петрович: „Що мен ме сменяш, бе!?“.

67′

ТАВАРЕС! Доказателство за активизацията в редиците на Марибор дойде в 67-ата минута, когато бразилецът Таварес използва своята мощна физика и и отвори отлична възможност за изстрел. Ударът му обаче бе отразен с вещина от Боян Йоргачевич.

66′

С изминаването на един час от турнирната среща, отборът на Левски започна да изнемогва физически, а това беше чудесна новина за домакините. Селекцията на Дарко Миланич започна да създава все по-опасни атаки, ала до този момент отбраната на столичани успяваше да се справи с всички ситуации.

64′

Жълт картон за Боян Йоргачевич, който се забави с изпълнението на аут.

63′

Пробив на Ерик Янжа, който изскочи зад гърба на Сашо Александров и успя да центрира. Топката нямаше да намери подходящия си адресат, ала Веско Минев предпочете да изчисти в корнер. Последвалият корнер бе изпълнен под всякаква критика от домакините.

53′

Спокойни минути на втората част. В редиците на Левски се вижда лека умора, най-вече в краката на Антонио Аниете, който и без това е доста назад с подготовката.

47′

Байде замения неубедителния Салалих.

46′

На почивката треньорът на Марибор предприема две смени.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

НАР! В заключителните минути на първата част, отборът на Левски имаше добра възможност, с която да съкруши своя опонент. Аниете видя свободния на крилото Франсис Нар, който обаче нито успя да стреля, нито да подаде. Така в крайна сметка коженото кълбо се оказа в ръцете на словенския вратар.

42′

Опит за центриране към Франсис Нар, който буквално бе прегазен от по-високия с поне две глави страж Ханданович.

35′

Жълт картон за Георги Костадинов, който спря обещаваща атака на домакините.

34′

ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Съдбата можеше да се усмихне на Левски в 34-ата минута, когато опитният бранител на Марибор - Марко Шулер бе на път да сътвори огромна глупост. Националът на Словения върна твърде слабо към Ясмин Ханданович и само шансът раздели Венци Христов от това да пресече лекия пас.

30′

Венци Христов не прецени своя шпагат и посече много грубо Дино Хотич.

27′

АНИЕТЕ! Левскарите комбинираха, макар и с известни трудности, на много малък периметър близко до ъгловото флагче. Нар се пребори за топката и моментално пуска към Аниете. От неудобна позиция испанецът прати коженото кълбо в ръцете на Ясмин Ханданович.

24′

ОПАСНОСТ! Отбраната на Левски проспа едно страхотно извеждащо подаване към Маркос Таварес. Тук обаче с "професорски" шпагат блесна бранителят Александър Драгомиров Александров, който спаси "сините", изчиствайки топката в тъч. Феновете на Марибор поискаха дузпа, ала броженията им изобщо не бяха уважени от румънския съдия Кристиян Балай.

20′

Младата звезда на домакините - Дино Хотич получи топката по крилото, последва негов финт и удар по посока вратата на Левски, който обаче не притесни по никакъв начин Йоргачевич.

18′

Отборът на Левски демонстрира отлична преса по целия терен. Столичани не позволяват на опонента си да изгради дори една стойностна атака. Много "черна" работа вършат тримата в средата на терена - Де Ноойер, Прохазка и Георги Костадинов.

12′

Добра комбинация между Венци Христов и Аниете беше предотвратена от бранител на Марибор. Топката все пак попадна в краката на Джереми Де Ноойер, който опита изстрел от сериозна дистанция. Ударът му обаче мина над горната греда на Ханданович.

10′

анкета

ТОПСПОРТ ви пита: Какво очаквате от срещата между Марибор и Левски?

Виж резултати

Пореден "син" провал. Левски отново ще загуби в Словения. 37.7%

Столичани ще изиграят тактически мач и ще се поздравят с добър турнирен резултат. 23.9%

Категорична победа за Левски! 15.9%

Според мен двубоят ще завърши без победител. 18.8%

Нямам мнение. 3.6%

7′

Антонио Аниете опитва с жестове да успокои своите колеги, които към този момент играят доста нервно и с голяма доза притеснение.

4′

Боян Йоргачевич се намеси доста неразчетено при един ъглов удар, за радост от грешката му не успя да се възползва Салалих, опитал се да отправи изстрел от границата на наказателното поле.

3′

Равностойно начало на срещата. Игра в центъра на терена. До този момент домакинският натиск на Марибор не може да бъде осъществен.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Ултрасите на Левски са в пъти повече от тези на Марибор. Доста празни места на стадион "Людски врът".

99. Станислав Иванов

Голямото чакане приключи! Левски отново е на европейската сцена. След няколко трудни години, „сините“ отново ще имат възможността да се докажат в Лига Европа. Този път препятствието няма да е никак лесно. Селекцията на Люпко Петрович гостува на словенския гранд Марибор, а малцина са тези, които дават някакви шансове на Венци Христов и компания.

В исторически план, Словения е прокълната земя за левскарите, които имат 3 загуби (2 от Олимпия Любляна и 1 от Публикум) от 3 гостувания. Столичният гранд не е отстранявал чуждестранен отбор от сезон 2010/2011, а кошмарите от мачовете със Сараево и Иртиш все още стряскат всички обичащи Левски. На лоша поличба е използването и на резервния „жълт“ екип, с който тимът има само една важна победа – през 2009 година при гостуването на Лацио.

Куп анонимници изпревариха Левски в ранглистата на УЕФА

Марибор заема 94-о място, „сините“ са ..289-и

След един посредствен сезон, отборът на Марибор отново ще опита да утвърди позициите си на домашната и европейската сцена. Наставникът Дарко Миланич притежава страхотна сплав от млади и опитни футболисти. Над всички се открояват националите на Словения – Ясмин Ханданович, Марко Шулер и ветеранът Миливое Новакович. Към тях можем да прибавим и клубната легенда Маркос Таварес, който бе лидерът на отбора по време на участието му в груповата фаза на Шампионската лига през сезон 2014/2015 година.

Въпреки, че разполага с ограничен потенциал, наставникът Люпко Петрович се надява, че ще успее да измъкне добър турнирен резултат на „Людски врът“. Трима от основните играчи на „сините“ пропускат този мач. Става въпрос за контузените Деса, Бурабия и Сърджан Лукин. С клуба пътува почти цялото ръководство, сред които се открояват имената и на двама от собствениците  Иво Тонев и Николай Иванов.

Люпко, бий, за да останеш!

Би било чудесно, ако Люпко е запазил нещо в ръкава...

На вратата за Левски ще бъде Боян Йоргачевич, а пред него в отбрана ще действат Александров, Сашо Александров, Веселин Минев и новото попълнение Димитър Пиргов. Опорни полузащитници ще бъдат Джереми Де Ноойер и Гошо Костадинов, а по крилата ще оперират Роман Прохазка и Франсис Нар. Самотник в нападение е Венци Христов, а зад него ще действа Антонио Аниете.

Левски ще се радва на изключително гореща подкрепа. „Синьо море“ заля Марибор, като местните сравниха числеността и колорита на българската агитка, с тази на англичаните от Бирмингам. Секторът за гости е препълнен и няма да бъде никаква изненада, ако футболистите се чувстват като домакини в този двубой.

Левски не е отстранявал отбор в Европа от сезон 2010/11

Вижте любопитни факти за сините

Главен арбитър на балканското дерби е румънецът Кристиан Балай, с помощници Овидиу Артене и Кристиан Орбулет. Четвърти рефер е Адриян Команеску, а делегат на УЕФА е Артурс Гиаделис.

Температурата в Марибор е 18 градуса, а облачността – променлива. Вероятността за валежи е около 5 %, което е отлична предпоставка за изиграването на един стойностен двубой.