Манчестър Юнайтед спечели визитата си на Реал Сосиедад в Торино, в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Двубоят приключи при резултат 0:4. Точни за победителите бяха Маркъс Рашфорд, Даниел Джеймс и Бруно Фернандеш, който се разписа на два пъти.

За испанците участие поради контузии не взеха Сола, Фернандес, Сангали и Моя, докато в лазарета на гостите останаха Фил Джоунс и Погба.

Гостите напоследък са далеч от най-добрите си дни, след като в последните си пет двубоя те записаха три равенства и две победи.

Днес обаче те бяха на висота.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал Сосиедад - Манчестър Юнайтед 0:4

Представянето на домакините е непостоянно

Първото полувреме започна яростно и за двата тима, като те се втурнаха в атака, сякаш забравяйки за действията си в отбрана.

Ситуации и пред двете врати не липсваха, но те така и не водеха до ранно откриване на резултата, както изглеждаше, че ще се случи.

В голям длъжник за гостите се превърна Маркъс Рашфорд, който пропиля две отлични възможности за реализиране на попадение. С течение на двубоя той се изнерви от пропуските си, като съвсем спря да подава на своите съотборници. И Фернандеш, и Джеймс очакваха пасове в ключови моменти от атаките на "червените дяволи", но не ги получаваха.

Реал Сосиедад отговаряше с пробиви на Оярсабал и центрирания от левия фланг на Янузай.

Исак се опитваше да се включи в нападение директно през центъра, но често бе блокиран навременно от бранителите пред себе си.

В 26-ата минута, след сериозно неразбирателство в защитата на символичните домакини, вратарят и бранителите си попречиха взаимно, топката попадна у Фернандеш, който от близка дистанция, а и пред опразнената врата, нямаше как да пропусне и даде преднина на тима си.

Снимка 519312

Източник: Twitter

Сосиедад опита да отговори незабавно с акция по лявото крило, но в решителния момент Грийнууд успя да избие с ефектен шпагат, за което получи поздравленията на съотборниците си и одобрителния поглед на Солскяер.

До изравняване преди паузата не се стигна и англичаните се оттеглиха в почивка с гол преднина.

Снимка 519314

В 58-ата минута Фернандеш вкара второто си попадение в мача. Той се разписа след ефектно двойно подаване, като прати по техничен начин топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Сосиедад.

От испанския отбор претендираха за засада на звездата на Юнайтед и положението беше разгледано посредством системата ВАР. Все пак засада нямаше и голът беше зачетен.

В 65-ата минута всякаква интрига в срещата беше заличена. Хендерсън подаде бързо към Фред, а той реши да прати кълбото през целия терен към Рашфорд, извеждайки го лице в лице с Ремиро.

Рашфорд най-сетне успя да се разпише, като в стил "Анри", с чудесен фалцов удар покачи на 3:0.

Снимка 519311

Алгуасил пробва всичко възможно, за да спре устрема на съперника, а в същото време и тимът му да стигне поне до едно почетно попадение. Извършените от специалиста смени обаче не помогнаха това да се случи.

Нещо повече - в последните секунди на редовното време Даниел Джеймс осъществи продължителен пробив по десния фланг, след което стреля прецизно за крайното 0:4.

Така се очертава доста протоколен, а защо не и протяжен реванш на Театъра на мечтите... Който обаче е виждал какви ли не обрати и емоции, така че феновете все пак могат да се надяват на вълнуващи 90 минути и в ответния сблъсък.