Манчестър Юнайтед се класира на полуфиналите на Лига Европа. "Червените дяволи" победиха у дома Гранада с 2:0.

Така с общ резултат 3:0 от двата мача, ограчите на Оле Гунар Солскяер продължават сред четирите най-добри в турнира. Там Юнайтед ще срещне Рома.

Снимка 527225

Попаденията станаха дело на Кавани в началните минути, а Вайехо си заби автогол в края на мача.

Виляреал победи Динамо (Загреб) с 2:1

Виляреал си намери място сред четирите най-добри в Лига Европа

"Жълтата подводница" ще спори с Арсенал

Срещата премина под натиск на "червените дяволи". Още в 6-ата минута Пол Погба достигна до топката и я насочи над защитата към Единсон Кавани, който засече подаването и стреля в мрежата за 1:0.

Арсенал победи Славия (Прага) като гост с 4:0

Арсенал превзе с лекота крепостта "Прага"

Погром за Славия

Две минути по-късно гостите бяха много близо до изравняване. Ерера достигна до перфектно центриране, засичайки с глава и насочвайки топката, но право в напречната греда.

През втората част, домакините можеха да удвоят. Дони ван де Беек изпрати удар от границите на наказателното поле, но топката премина в близост до левия страничен стълб.

Рома и Аякс завършиха наравно 1:1

Рома удържа Аякс и е на полуфинал в Лига Европа

Общ резултат от двата сблъсъка 3:2

В самия край на мача, Хесус Вайехо опита да изчисти топката след центриране в наказателното поле, но вместо това неволно я прати във вътрешната страна на десния стълб на собствената си врата, за да оформи крайното 2:0.