Манчестър Юнайтед не успя да победи Милан в сблъсък от осминафиналите на втория по сила клубен турнир - Лига Европа.

Срещата на "Олд Трафорд" бе на път да завърши при резултат 1:0, но с гол на Кяер в продължението гостите стигнаха до равенството.

Автор на първото попадение в срещата стана младокът Амад Диао, влязъл като резерва през вторите 45 минути.

Снимка 522478

Източник: Twitter

"Червените дяволи" имат само две поражения в последните си 26 мача в надпреварата, но и "росонерите" имат добър баланс - само една загуба в последните 12 срещи в Лига Европа.

Италианците бяха без куп ключови футболисти и това наклони везните в полза на англичаните.

За нещастие на гостите, две попадения в тяхна полза, отбелязани още преди да изминат началните 15 минути, бяха отменени.

Първото не беше признато поради засада, а второто - за игра с ръка на Франк Кесие. Решение, което той не спря да оспорва до края на двубоя.

Снимка 522471

Източник: UEFA.com

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Юнайтед - Милан 1:0, гол на Диао

Мачът стартира в 19:55 часа

Първото полувреме завърши без да бъдат признати попадения от съдийския състав. Арбитрите отмениха два гола на гостите, реализирани през откриващите 11 минути от срещата.

Първо гол на Леао след едва 5 минути игра не беше зачетен. Конкретната причина в тази ситуация беше вдигнатият флаг на страничния съдия и маркираната от него засада.

Повторенията доказаха правотата на взетото решение.

Шест минути след това и Кесие беше точен, но и неговото попадение не остана налично. Този път беше отсъдена игра с ръка на Кесие, в момента, в който той пое топката и понечи да стреля. Ситуацията беше разгледана чрез системата ВАР. И тук повторенията на положението по-скоро показаха, че действително е имало нечисти действия на състезател на Милан. Друг е въпросът дали те са били умишлени и какво въобще е тълкуванието на ситуацията.

Снимка 522472

Така или иначе головете не бяха зачетени.

Най-сериозната възможност за повеждане в резултата за домакините беше пропиляна от Магуайър. Фернандеш центрира, малко преди почивката, като успя да прехвърли Донарума и за Магуайър остана най-лесното - да вкара на празна врата.

Вместо това обаче, английският национал намери вътрешната страна на гредата, след което топката не продължи към голлинията, а се върна в игра.

Калабрия, Диас и Салемакерс също не успяха да запишат имената си сред голмайсторите и полувремето приключи без предимство за нито един от двата съперника.

Снимка 522470

Резултатът беше открит само 5 минути след почивката.

Точен беше появилият се след паузата Амад Диао. Той беше точен с глава, въпреки че не се слави с висок ръст. Подаването към него обаче беше изключително прецизно, а самият той успя да изпревари с една крачка Донарума и да неутрализира намесата му.

Снимка 522476

Преди края на срещата атмосферните условия затрудниха и двата тима.

Над терена се изсипа солидно количество дъжд, като игрището удържа на пороя, но от него със сигурност пострада качеството на предложения футбол.

Въпреки това, в последните мигове от даденото 3-минутно продължение, гостите стигнаха до успеха. Това стана възможно с попадение на Кяер с глава, след центриране от корнер.

Така преди реванша след седмица, Юнайтед и Милан не успяха да се победят.