Лудогорец победи с 2:0 у дома ХИК (Хелзинки) в мач от четвъртия кръг на група "C" в Лига Европа. Дани Групер изведе домакините напред в 38-ма минута, а Рик Джонатан удвои в 64-а.

С успеха Лудогорец си гарантира минимум трето място в групата, което означава, че ще играе в евротурнирите и през пролетта.

"Орлите" имаха леко предимство в началото на мача и можеше да открият резултата в 17-а минута след корнер, при който Пьотровски бе оставен непокрит в наказателното поле на финландците и нанесе удар с глава, но след рикошет топката излезе в нов ъглов удар.

Снимка 591021

Източник: startphoto.bg

Домакинският натиск даде резултат в 38-а минута. Якуб Пьотровски отне топката в полето на ХИК и комбинира с Рик Джонатан. Бързоногият бразилец навлезе в наказателното поле и хитро пусна пас с пета към захождащия Дани Групер. Израелецът си спря топката и със силен удар с левачката порази вратата на гостите. Стражът на ХИК със сигурност можеше да реагира по-добре в тази ситуация.

Лудогорец - ХИК 2:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е от 22:00 часа

Минута преди края на първата част гостите пропуснаха отлична възможност да изравнят. Оливие Вердон сбърка и подари топката на ХИК. Лингман подаде към непокрития Абубакари, който от точката на дузпата стреля, но право във вратаря Серджио Падт. Нападателят на финландците пропусна много положения и в първия двубой между двата отбора.

Снимка 591018

Седем минути след подновяването на играта ХИК имаше втора отлична възможност за гол. Домакините атакуваха по десния фланг. Хетемай центрира успоредно на голлинията, а Хощика стреля отблизо, но самоотвержен шпагат на Сисиньо опази българската врата.

Бетис - Рома 1:1 в мач от Лига Европа

Рома оцеля в Испания! Бетис и "вълците" врътнаха реми в групата на Лудогорец

Вижте подробности

Така се стигна до 64-а минута, когато Лудогорец удвои аванса си. Огромна грешка на финландците позволи на Текпетей да се откъсне сам срещу вратаря от центъра на терена. Той елиминира стража, но се засуети и бе затворен от противников защитник. Все пак успя да върне назад към нахлуващия Рик Джонатан, който от упор порази за втори път вратата на ХИК.

Снимка 591012

Това попадение окончателно сломи ентусиазма на финландците. До края на двубоя Лудогорец имаше още няколко добри възможности, но с пропуски се отличиха Текпетей, Игор Тиаго и Каули.

В самия край на двубоя гол на Каули беше отменен заради засада, а секунди след това гостите останаха с човек по-малко, след като Райтала получи втори жълт картон за нарушение срещу Спас Делев.

С победата Лудогорец остава на второ място в групата си със 7 точки. Бетис е на първа позиция с 10, а Рома има 4 пункта. ХИК е на дъното с едва точка и единственият шанс да излезе от групата си е да завърши трети, което ще го прати в Лигата на конференциите.