Още един руски отбор продължава в осминафиналната фаза на Лига Европа. Ден след ЦСКА (Москва), същото сториха и столичните им съперници от Локомотив. "Железничарите" спечелиха реванша си срещу Ница с 1:0 и след успех с 3:2 в първия двубой, хората на Юрий Сьомин вече мислят за съперника си в следващия етап от надпреварата.

Снимка 341719

Източник: EPA/БГНЕС

Единственото попадение днес беше дело на опитния руски национал Игор Денисов в 30-ата минута. Алерксей Миранчук създаде сериозно напрежение в полето на съперника, като след кратък карамбол топката попадна в краката на Денисов, който с плътен шут от границата на наказателното поле матира безпомощния Бенитес.

До края на срещата московчани можеха да направят победата си и по-изразителна, но братята Миранчук сътвориха няколко сериозни пропуска. Единият от тях - Антон пък удари дясната греда в 67-ата минута.

ЦСКА (Москва) елиминира Цървена звезда след победа с 1:0

ЦСКА (Москва) е първият осминафиналист в Лига Европа

Гол на Алан Дзагоев се оказа достатъчен за отстраняването на Цървена звезда

Лошата новина за локомотивци беше свързана с принудителната контузия на звездата Джеферсон Фарфан, който бе заменен от Коломайцев едва след 25 минути на "РЗД Арена".

Най-опасният играч за гостите очаквано беше Марио Балотели. Нападателят обаче нямаше късмет в завършващата фаза. Ексцентрикът си изкара и жълт картон заради грубо влизане в краката на съперник. В 88-ата минута пък Льо Мелу можеше да изравни, но ударът му от малък ъгъл бе париран от Гилерме.