Руският ЦСКА (Москва) е първият отбор, който се класира за осминафиналната фаза в Лига Европа. "Армейците" сториха това, след като победиха с минималното 1:0 сръбския гранд Цървена звезда.

Преди седмица, битката на стадион "Райко Матич" завърши при нулево реми.

Снимка 341567

Източник: EPA/БГНЕС

В герой за селекцията на Виктор Гончаренко се превърна руският национал Алан Дзагоев, който отбеляза така жадувания гол в продължението на първата част. Плеймейкърът с №10 получи задължаващ пас от младия Кучаев и от границата на вратарското поле, не остави никакъв шанс на Милан Борян.

Българският национал Георги Миланов стартира турнирния мач от резервната скамейка, но 13 минути преди края се появи на терена вместо централния нападател Витиньо.

Снимка 341568

В заветните мигове на мача Звезда хвърли всичките си усилия в атака, тъй като един гол пращаше сърбите в следващата фаза на Лига Европа. Най-чистото положение за тях се откри в 82-ата минута, когато Пешич не успя да засече едно хубаво подаване от Слободан Сърнич. Малко по-късно непростим пропуск направи и Мохамед Бен.

ЦСКА (МОСКВА) - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:0

1:0 Дзагоев (45+1")

СТАДИОН: "ВЕБ Арена"

СЪДИЯ: Жорже де Соуза

ЦСКА: Акинфеев, Березутски, Игнашевич, Васин, Фернандес, Вернблоом, Натхо, Дзагоев, Кучаев, Муса, Витиньо (резерви: Помазун, Набабкин, Бистрович, Малинов, Чалов, Гордяушенко, Хосонов)

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Борян, Савич, Родич, Стойкович, Доналд, Крстичич, Ле Талек, Йовичич, Пешич, Мохамед Бен, Радонич (резерви: Гобйелич, Рачич, Миляш, Адзич, Бабич, Супич, Сърнич)