Локомотив София завърши 0:0 при гостуването си на Фейенордна стадион "Де Куип",
но това не бе достатъчно отборът да продължи в груповата фаза на турнира за купата на УЕФА, след като първият мач на "Българска армия" завърши 2:2.

Холандците играха, за да не допуснат гол и успяха да изпълнят целта си. Единствен Ники Хофс се опитваше да направи нещо в офанзивен план преди почивката и на два пъти бе близо до целта в първите минути след удари от дистанция.

Холандците владееха повече топката, но така и не успяха да съзададат нищо сериозно пред Урош Голубович.

След половин час игра Локомотив изпусна най-чистото положение в мача. Дани Буйс изпусна Цветан Генков, който бе изведен сам срещу вратаря Хенк Тимер, но стреля на сантиметри встрани от вратата.

Пет минути преди края Голубович, под натиск от Стейн Хуйсегемс, изпусна топката зад голлинията. Реферът Иван Бебек първоначално призна попадението, но в последствие видя сигнала на помощника си и го отмени заради нарушение на холандския нападател.

Така след две равенства Локомотив отпадна заради по-малкото вкарани голове на чужд терен, макар че не загуби нито една среща в турнира за Купата на УЕФА.