Епизод 1 на германския сблъсък от 1/8 финалите в турнира Лига Европа между Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах), завърши при равенство 1:1 на стадиона на "кралско-сините".

На стадиона в Гелзенкирхен гостите тръгнаха по-настъпателно в срещата и рано попариха феновете на Шалке с попадение. Ларс Щиндл пусна извеждащ пас към Йонас Хофман, който останал сам срещу вратаря не сгреши - 1:0 за Борусия в 15-та минута на двубоя.

Попадението отвори мача, а домакините тръгнаха в атака в търсене на бърз изравнителен гол, който дойде само 10 минути по-късно.

Точен за Шалке бе Бургсталер, който се възползва от пас на Горецка и вкара за 1:1.

До края на полувремето и двата тима имаха възможности да отбележат, но до нови голове не се стигна.

През втората част се очакваха още попадения, но до такива не се стигна и срещата завърши при равен резулат, който даве достатъчно заряд и емоция за реванша.

ШАЛКЕ 04 - БОРУСИЯ (М) 1:1
0:1 Хофман (15)
1:1 Бургщалер (25)