90+3′
Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 0
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!! МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД РАЗБИ ЛАСК С 5:0!

Манчестър Юнайтед прегази ЛАСК (Линц) с 5:0 като гост, в 1/8-финал от Лига Европа

Манчестър Юнайтед продължава да гази в Лига Европа, вкара 5 на ЛАСК като гост

"Червените дяволи" не оставиха съмнения кой е по-добрият отбор

90+2′

ГООООЛ!!! 5:0 за ЮНАЙТЕД!!! Страхотна тупалка от над 30 метра на Андреас Перейра наказа Шлагер в края на двубоя.

90+1′

КАКЪВ ГООООООООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!!! Таит Чонг изведе Мейсън Грийнууд, който от нулев ъгъл стреля, топката се удари в едната, след това в другата греда, за да влезе в мрежата и резултата да стане 4:0.

85′

Голмайсторът Игало напуска, за да влезе Грийнууд.

82′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! Фред направи чудесно извеждащо подаване към Мата, който с лекота вкара за класическото 3:0.

Снимка 471387

78′

Звездата на Юнайтед Бруно Фернандеш отстъпи мястото си на Перейра.

76′

Холанд напусна, за да влезе Хаудум.

75′

Истински снаряд от Клаус, но той премина встрани от вратата на Ромеро.

72′

Балич ще доиграе срещата на мястото на Фрейзер.

71′

Преподписалият преди няколко дни Таит Чонг влиза на мястото на Джеймс.

Снимка 471390

70′

Михоръл пропусна най-добрата възможност за домакините през втората част, след като излъга добре защитник на Юнайтед, но изстрелът му бе прекалено разочароващ.

62′

ГРЕДА ЗА ЮНАЙТЕД! Късметът спря Юнайтед от това да направи резултата класически, след като Игало получи страхотен пас с пета от Фернандеш, но изстрелът му срещна страничната греда.

Снимка 471389

61′

Тете освобождава мястото си на Рагуж.

59′

Жълт картон за Рамсебнер след груб фаул.

58′

ГООООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!!! Даниел Джеймс получи подаване от Игало и от своя страна елиминира двама защитници на домакините и с хубав изстрел по земя вкара топката за втори път във вратата на ЛАСК.

Снимка 471391

57′

МакТоминей се отчете със слаб изстрел.

51′

Люк Шоу центрира, но Мата бе твърде неточен с по-слабия си десен крак, пращайки коженото кълбо далеч в аут.

Снимка 471377

47′

Жълт картон за Шоу, който фаулира Райтер пред наказателното поле.

45′

Старт на второто полувреме!

45+1′

1 минута бе добавеното време, но през нея не се случи нищо интересно и така реферът свири край на първата част. Юнайтед води с 1:0 в резултата.

Снимка 471380

44′

Хари Магуайър стреля с глава след центриране от корнер, но топката този път се оказа милостива за вратаря на домакините Шлагер и излезе в аут.

42′

Бруно Фернандеш със слаб изстрел към вратата на домакините.

Снимка 471379

40′

Фрейзър получи топката в наказателното поле и стреля, но Байи бе на точното място, за да изчисти и да предотврати изравняване в резултата.

39′

Жълт картон и за Клаус след високо вдигнат крак.

33′

Жълт картон за капитана Траунер след удар в лицето на Игало.

28′

ГООООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД!!! Бруно Фернандеш отново показа защо бе привлечен в "червените дяволи" след като успя да задържи топката по страхотен начин и подаде към Игало, който овладя топката и с два финта елиминира защитата на ЛАСК и с топовен удар в горния ъгъл парира вратаря Шлагер за 1:0.

Снимка 471381

24′

Джеймс пропуска най-добрата възможност в мача за Юнайтед, след като стреля от наказателното поле, но Шлагер показа класа и запазва равенството в двубоя.

18′

Страхотен шанс пред Хуан Мата, към когото попадна избитата топка от вратаря на ЛАСК и за момент той бе напуснал голлинията си. Испанецът обаче избра ъгъла, в който бе Ренер, който изби в корнер. От центрирането на Фернандеш не се стигна до нищо опасно.

13′

Забелязват се припряни действия от страна на домакините в началните минути. Определено имат респект към именития си съперник.

Снимка 471374

6′

Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но центрирането бе твърде неточно и излезе в аут.

5′

Бруно Фернандеш се ориентира добре и подаде към Фред, който пробва изстрел от средна дистанция, но много неточно.

2′

Двубоят се играе при закрити врата заради плъзналия из цяла Европа коронавирус.

Снимка 471371

1′

33. Забицер 44. Чонг

Отборът на Манчестър Юнайтед гостува на една от изненадите в тазгодишното издание на турнира Лига Европа ЛАСК (Линц) в 1/8-финален сблъсък. Двубоят е от 19:55ч. и ще се изиграе пред празни трибуни заради разпространената заплаха от коронавирус в цяла Европа.

Тимът на ЛАСК е приятната изненада този сезон в Лига Европа. Отборът е лидер в австрийската Бундеслига и завърши на върха в своята група D, в която бяха още тимовете на Спортинг, ПСВ и Розенборг. На 1/16-финалите австрийците отстраниха нидерландския АЗ Алкмаар с 3:1 общ резултат. "Черно-белите" се намират в страхотна форма, като загубиха само веднъж в последните си 11 двубоя във всички турнири и ще се опитат да постигнат позитивен резултат срещу английския гранд.

Снимка 457248

Източник: UEFA.com

Манчестър Юнайтед също спечели своята група L, където бяха и отборите на АЗ Алкмаар, Партизан и Астана. В директните елиминации "червените дяволи" отстраниха Брюж без проблеми с общ резултат 6:1. Англичаните също се намират в добра форма като не са изпитвали вкуса на поражението от 10 мача във всички надпревари, а наскоро записа успех над градския съперник Манчестър Сити с 2:0 в първенството.

Оле Гунар Солскяер няма да може да разчита на Антони Марсиал, който е контузен, а Джеси Лингард и Диого Далот не тренираха в сряда и също се смята, че няма да бъдат на разположение на мениджъра на тима. Лий Грант, Пол Погба и Маркъс Рашфорд са другите сигурни отсъстващи.

Антони Марсиал пропуска мача с ЛАСК, Пол Погба подновява тренировки след седмица