Отборът на Манчестър Юнайтед не срещна трудности при гостуването си на ЛАСК (Линц) в първия 1/8-финален сблъсък между двата отбора, побеждавайки с 5:0. Головете вкараха Одион Игало в 28-ата минута, Даниел Джеймс в 58-ата, а Хуан Мата направи резултата класически в 82-ата минута. В добавеното време Юнайтед вкара още два гола чрез Мейсън Грийнууд и Андреас Перейра. По този начин "червените дяволи" си направиха реванша на "Олд Трафорд" протоколен.

ЛАСК (Линц) - Манчестър Юнайтед 0:5, (РАЗВОЙ НА ДВУБОЯ ПО МИНУТИ)

Мачът започва в 19:55ч.

Първите минути бяха сравнително спокойни и нищо интересно не се случваше в мача. В 18-ата минута Страхотен шанс се откри пред Хуан Мата, към когото попадна избитата топка от вратаря на ЛАСК, който за момент бе напуснал голлинията си. Испанецът обаче избра ъгъла, в който бе Ренер, който изби в корнер.

6 минутки по-късно Джеймс пропусна добра възможност за Юнайтед, след като стреля от наказателното поле, но Шлагер показа класа и запази равенството в двубоя.

Снимка 471390

Малко след това обаче вратарят на домакините не успя да направи нищо, за да предотврати попадение във вратата си. Бруно Фернандеш отново показа защо бе привлечен в "червените дяволи" след като успя да задържи топката по страхотен начин и подаде към Игало, който овладя топката, с два финта елиминира защитата на ЛАСК и с топовен удар в горния ъгъл парира вратаря Шлагер за 1:0.

Малко след като се поднови играта Юнайтед направи 2:0. Даниел Джеймс получи подаване от Игало и от своя страна елиминира двама защитници на домакините и с хубав изстрел по земя вкара топката за втори път във вратата на ЛАСК.

Снимка 471391

Късметът спря Юнайтед от това да направи резултата класически в 62-ата минута, след като Игало получи страхотен пас с пета от Фернандеш, но изстрелът му срещна страничната греда.

Минути по-късно Михоръл пропусна най-добрата възможност за домакините през втората част, след като излъга добре защитник на Юнайтед, но изстрелът му бе прекалено разочароващ.

8 минути преди края на редовното време "червените дяволи" стигнаха до класиката. Фред направи чудесно извеждащо подаване към Мата, който с лекота вкара за класическото 3:0.

Снимка 471382

В добавеното време Юнайтед успя да реализира 2 бързи гола. Първо Таит Чонг изведе Мейсън Грийнууд, който от нулев ъгъл стреля, топката се удари в едната, след това в другата греда, за да влезе в мрежата и резултата да стане 4:0.

Минута по-късно страхотна тупалка от над 30 метра на Андреас Перейра наказа Шлагер в самия край на двубоя.