Грасхопърс с треньор Красимир Балъков се класира за турнира за Купата на УЕФА.

В среща реванш от турнира Интертото швейцарският тим направи 1:1 като гост на Гент и продължава след успех с 2:1 в първия двубой.

Тимът на Балъков откри резултата в 64-ата минута. Тогава точен бе бразилецът Едуардо, който влезе като резерва на полувремето. Той финтира защитника Лайбът, навлезе в наказателното поле и простреля вратаря Ерпул.

Белгийският отбор достигна до равенството с гол на Фоли в 67-ата минута. До края на срещата домакините упражниха натиск, но вратарят и капитан на Грасхопърс Фабио Колторти бе безпогрешен.

С класирането за турнира за Купата на УЕФА Краси Балъков изпълни обещанието, което даде пред клубното ръководство и феновете на тима от Цюрих.