Жоао Пауло има 8 минути, за да помогне на лудогорци да вкарат два гола.

Андрия Павлович влиза в игра вместо Федерико Сантандер.

74′

Върджил Мисиджан заменя изключително слабия днес Джонатан Кафу.

73′

КОРНЕЛИУС! Отбраната на Лудогорец увисна неприятно в 73-ата минута, когато позволи на Андрес Корнелиус да отправи много мощен изстрел с глава. За щастие на Владо Стоянов и компания, коженото кълбо прелетя над горната греда.

65′

Промяна и в отбора на ФК Копенхаген.

Снимка 280192

64′

Жуниор Кишада влиза в игра на мястото на Анисе Абел.

62′

ВАНДЕРСОН! Лудогорец вече се виждаше с гол предимство в 62-ата минута. Вандерсон навлезе мощно от крилото, справи се със съпротивата на няколко защитници и отправи страхотен изстрел по земя, който препарира Олсен, но мина на сантиметри от страничната му греда.

58′

Лудогорец използваше всеки един възможен момент за атака на датската врата. Такъв се откри и в 58-ата минута, когато Данчо Минев центрира към Кешеру. Румънският нападател се пребори с превъзхождащия го във физически план  Йоргенсен и отправи изстрел с глава. За съжаление ударът на нападателя не притежаваше необходимата точност.

55′

Жълт картон за Сантандер, който репликира съдията.

54′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините имаха претенции за дузпа в 54-ата минута, след като Козмин Моци бе грубо съборен в собственото си наказателно поле и игра с ръка. Реферът Зеленка обаче не се подлъга от натиска на датчаните и отсъди фаул на Сантандер.

Снимка 280193

46′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши двубоят между ФК Копенхаген и Лудогорец?

Виж резултати

Нова велика европейска вечер за Лудогорец! "Орлите" ще демонстрират истинското си лице и ще отстранят датчаните. 31.1%

Разочароващо равенство и отпадане от европейските клубни турнири. 32.4%

ФК Копенхаген ще докаже, че е по-добрият тим и във втората среща. Категоричен успех за датчаните. 12.2%

Двубоят ще бъде решен след продължения и евентуално дузпи. 9.5%

Не ме интересува. 14.9%

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 280184

38′

Жълт картон за Клаудиу Кешеру. Футболистите на Лудогорец са видимо ядосани от решенията на съдията.

37′

НАТАНАЕЛ! С течение на времето атаките на Лудогорец ставаха все по-опасни. В 37-ата минута Натанаел отново пробва рефлекса на Олсен, но този път далеч по-успешно. За миг се създаде впечатление, че шведският страж ще изпусне коженото кълбо и топката ще бъде довкарана от Кешеру или Вандерсон. За радост на домакините скандинавският вратар остана стабилен и отърва своите.

33′

Жълт картон за Анисе Абел, който направи тактическо нарушение.

32′

Амбициозен изстрел на Натанаел с по-слабия му десен крак, който излезе високо в аут.

29′

ГОЛЯМ ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Половин час след началото на турнирната битка Лудогорец беше много близо до това да отбележи така търсения гол в мрежата на домакините. Вандерсон подаде към Кешеру, който пое топката с гръб към вратата. Последва елегантно обръщане и много тежък изстрел, който премина на сантиметри от страничната греда на ФК Копенхаген.

Снимка 280182

25′

ГРЕШКА НА СЪДИЯТА! Главният арбитър Зелинка задължително трябваше да санкционира Кейта от Копенхаген, след като спря страхотен рейд на Джонатан Кафу. За жалост това така и не се случи.

19′

КАФУ! Лудогорец демонстрира, че може да атакува светкавично в 19-ата минута. Джонатан Кафу се възползва от грешка на Кейта и се озова на стрелкова позиция. Ударът му обаче беше доста разочароващ и дори не намери очертанията на вратата.

16′

КЕШЕРУ! Клаудиу Кешеру опита нещо доста нестандартно. Румънецът пробва да прехвърли от над 35 метра стража на домакините. В крайна сметка до гол-шедьовър така и не се стигна.

11′

Лудогорец на няколко пъти успя да се добере до вратата на датския си съперник, но удари към Олсен все още липсват.

Снимка 280183

9′

ОПАСНО! 19-годишният Абубакар Кейта отправи коварен изстрел от средна дистанция, който принуди Владо Стоянов да демонстрира класа и да избива в ъглов удар.

3′

Притеснението сякаш се бе възцарило в краката на лудогорци, които буквално в следващата атака отново бяха на ръба от това да инкасират попадение. Този път с нерешителна изява блесна Владислав Стоянов, който за кратко създаде меле пред своята врата, но в крайна сметка ударът на Аугустинсон излезе високо в аут.

2′

САНТАНДЕР! Подобно на двубоя в София, ФК Копенхаген можеше да достигне отново до ранен гол. Всичко започна след една грешка в центъра на Джонатан Кафу, който подари топката на Туту. Последва серия от финтове на мароканеца, който продължи елегантно за Сантандер. Парагваецт моментално пробва изстрел от малък ъгъл, който обаче беше отразен с крак от Владо Стоянов.

1′

26. Йорес Окоре 93. Върджил Мисиджан

Настъпи решителният момент за Лудогорец. Селекцията на Георги Дерменджиев излиза за срещата си реванш срещу датския ФК Копенхаген от 1/16-финалната фаза на Лига Европа. "Орлите" са длъжни да подобрят представянето от първия двубой, тъй като ще трябва да заличават негативния за тях резултат 1:2.

В София "зелените" паднаха в жертва на изключително ефективната игра на коравите скандинавци, които с наглед три положения - вкараха два гола и веднъж удариха гредата.

Светослав Дяков: Дай Боже да продължим

Дяков: Дай Боже да продължим

"За мен по-добрият отбор след първия мач сме ние"

Поради този факт тази вечер ще видим един далеч по-атакуващ стил от страна на разградчани. Атаката на тима ще бъде водена от Клаудиу Кешеру, който съхрани надеждите за продължаване в следващата фаза след късния си гол в мрежата на Робин Олсен. Румънецът доказа, че е във форма и при шампионатния сблъсък със Славия, когато матира Георги Петков след прехвърлящ изстрел с глава.

Трансформация на своята позиция ще претърпи Джонатан Кафу, който от началото на тази година е доста "тих" в своето представяне. Той ще заеме дясната позиция по атаката, докато по лявата страна ще действа Вандерсон. Големият губещ от всичко това ще бъде Върджил Мисиджан, който ще седне на резервната скамейка. Останалите изпълнителни от първата среща ще запазят местата си, като в средата на терена отново ще бъде Анисе Абел, който имаше малшанса да си отбележи автогол.

Ангел Петричев: Резултат, който да ни класира напред - това искаме

Петричев: Резултат, който да ни класира напред - това искам!

"На това ниво от турнира няма как да има изявен фаворит"

Всички ръководни фактори в Лудогорец са оптимисти, че тимът ще съумее да продължи напред в турнира. "Орлите" явно са готови за всякакъв развой на днешната среща, тъй като вчера усилено тренираха изпълнението на дузпи.

Статистиката също придава нужното самочувствие на българския представител. Лудогорец е реализирал повече голове като гост през настоящата еврокампания от Реал (Мадрид), Байерн (Мюнхен), Барселона и Пари Сен Жермен. Шампионите са вкарали 12 гола навън, а единствено Шахтьор (Донецк) има повече - 13. Украинците обаче са отбелязали всичките си попадения в ЛЕ, след като отпаднаха в пресявките за ШЛ от Йънг Бойс.

Надежда за Лудогорец преди реванша с ФК Копенхаген

Лудогорец сложи в малкия си джоб Реал, Байерн и Барселона

"Орлите" са отбелязали 12 гола при гостуванията си в Европа

До преди един ден всички в Дания дискутираха разпалено нулевото реми в голямото дерби между ФК Копенхаген и Брьондби. Наставникът Стале Солбакен има сериозни проблеми в центъра на халфовата линия, тъй като наказан е Ян Грегуш, който получи червен картон на мача в София. Опитният Вилиам Квист пък си изкара пореден жълт картон и по този начин също ще отслаби допълнително скандинавците.

Така голямата въпросителна е кой ще бъде партньор на Урош Матич в средата. Възможен е ход с пускането на словенеца Бенямин Вербич, който обаче не се чувства достатъчно комфортно на тази позиция.

Стале Солбакен: Трябва да намеря нов състав за реванша с Лудогорец

Треньорът на ФК Копенхаген за хвана за главата: Нямам опорен халф!

Около 30 000 души ще гледат двубоя между датчаните и Лудогорец

Според статистиката стражът на ФК Копенхаген Робин Олсен е №1 по сухи мрежи в света от началото на сезона. Оказва се обаче, че той е истинска скала не само в датското първенство, а и в европейските си срещи. В последните 2 години само един отбор е вкарвал два гола на Олсен в мач от Стария континент. Става дума за гостуването на неговия ПАОК през 2015 година на хърватския Локомотив (Загреб).

В предни позиции за домакините днес отново ще видим Расмус Фалк, Юсеф Туту, Федерико Сантандер и Андрес Корнелиус.

Робин Олсен не е получавал два гола в своята врата от над 700 дни

Вратарят на ФК Копенхаген плаши лудогорци с още по-стряскаща статистика

Шведът със страхотно постижение в Европа

Домакините очакват солидна посещаемост - около 30 000 зрители. От Копенхаген обявиха, че са предоставили 800 билета на Лудогоец. Главен съдия на срещата е Мирослав Зелинка от Чехия, с помощници Ондрей Пеликан и Ян Патак. Допълнителни асистент рефери са Радек Пржихода и Ян Илек.