Миналогодишният финалист в турнира Лига Европа Брага се изложи сериозно и допусна доста неприятна загуба у дома. Португалците отстъпиха на белгийския Брюж, при това у дома с 1:2.

Като цяло Брага игра по-добре. Закономерно домакините поведоха с гол на Елдер Барбора в 53-ата минута след скучно първо полувреме. Доста изненадващо обаче Брюж обърна мача с голове на Райън Донк и Джоузеф Акпала.

В другия мач от групата втородивизонният английски Бирмингам успя да постигне престижна победа над Марибор. Англичаните победиха с 2:1, въпреки че изоставаха в резултата. Далибор Волас бе открил резутата в полза на домакините в 29-ата минута.

По-силната игра на англичаните през втората част обаче даде резултат и те успяха да обърнат мача. В 64-ата минута Крис Бърк изравни, а в 79-ата Уейд Елиът донесе пълния обрат.

В класирането в групата начело е Брюж с пълен актив от 6 точки, следван от Брага и Бирмингам с по 3, а на последното четвърто място е Марибор с 0 точки.