Ференцварош победи Лудогорец с 2:0 в мач-реванш от Лига Европа. "Орлите" водеха след първия мач в Разград, но днес унгарците отбелязаха две безответни попадения, което ги прати напред към осминафиналите на турнира.
В първата среща разградчани спечелиха с 2:1 и така общият резултат, с който Ференцварош продължава напред е 3:2.
В 14-ата минута Габи Каниховски отбеляза. На границата на наказателното поле Каду намери Лени Джоузеф, който с едно докосване отклони топката за Габи Каниховски. Той шутира и кълбото попадна във вратата на Бонман.
В 31-ата минута Кристофер Закариасен отбеляза и второ попадение за домакините. След организирана бърза контраатака Бамиделе Юсуф подаде на Закариасен, който не се поколеба на накаже Бонман.
В 40-ата минута Ерик Маркус пробва плътен удар, но над вратата.
Две минути след това Квадво Дуа шутира от труден ъгъл, но в аут.
Източник: startphoto.bg
В 48-ата минута Лени Джоузеф комбинира с Бамиделе Юсуф в наказателното поле и той нанесе удар, който Бонман успя да спаси с една ръка.
В 52-ата минута Сон намери добре Петър Станич, който стреля, но Давид Гроф се намеси отлично и спаси.
Само две минути по-късно пред Лудогорец се откри още една хубава възможност. Ерик Маркус центрира в наказателното поле към Петър Станич, който стреля с глава, но Гроф отново се намеси и спаси.
Източник: startphoto.bg
В 57-ата минута Ференцварош беше изключително близо до нов гол, след като Мариано Гомес намери Лени Джоузеф, който шутира, но кълбото се спря в напречната греда.
В 76-ата минута Бамиделе Юсуф отправи хубав силен удар с левия крак, но Бонман се намеси отлично.
Източник: startphoto.bg
Само няколко секунди след това Лени Джоузеф намери Кристоф Закариасен в наказателното поле. Той шутира много коварно, но Бонман спаси решително.
В 86-ата минута се стигна до много спорна ситуация. Стигна се до съприкосновение между Чебрайло Макрецкис и Квадво Дуа в наказателното поле. Главният съдия Крис Кавана прецени, че дузпа няма, но беше повикан от ВАР отново да преразгледа ситуацията. Последва дълга проверка, която показа, че Дуа е в засада.

УмеренЦСКА
на 26.02.2026 в 20:13:30 #6...Ако някой погледне чисто "аритметически" класирането, Лудогорец го подпират главно "отзад". На три точки са от ЦСКА и ЦСКА 1948. Второто място е неясно поне за сега. Не само с Левски трябва да се бори Лудогорец, но и с "подпиращите" го "отзад"... Нека да допуснем, че титлата ще е за Левски, но нито Купата, нито еврокласрането е ясна предварително. Перманетнтият шампион Лудогорец ще трябва да води голяма борба с тези претенденти за еврокласиране, които вече доста години третираше "аристократично"примерно турнира за купата, "бутайки" купата на тези, на които му изнася. Ясно е, че няма никакви възможности да я "набута" тая пуста купа на Ботев Пд както направи преди време.
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 26.02.2026 в 20:07:34 #5И друго !! Как за 14 години от тяхната школа не излезе и едно що годе полукуцо творение !!!?? ЦСКА с проблемите създаде поне 10 играчи с техника и конвертируеми !! В живота няма случайности и ако ги държаха в изк.кома на наркотици 10 години сега дават фира и....така ще бъде !???
grozdanov78
на 26.02.2026 в 20:06:54 #4Честито на феновете на Ференцварош. Когато не можеш за цял мач да вкараш поне един гол срещу унгарците, няма как да вземеш нещо срещу Локомотив Пд и Левски, които са следващите съперници на разградчани. ЦСКА тези щеше да ги бие с класика.
elaizgrey
на 26.02.2026 в 20:00:57 #3А водното л@йно като си помисли за двукратно @бане и си представя как го порят на караминьол двама.
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 26.02.2026 в 19:56:57 #2Ааа честито !! Празник за БГ футболният фен !! Тези Делиормански глисти чеп за зеле не стават !! То бяха 5...10 години нищо ....пълно Зиро !! Ама Делиорманския СОПОЛ ..жужето гном с ръст 128 сантиметра не разбра ...., че това не е Гонзьо да си купиш 2,3 дипломи ...тук всеки мач е изпит а тая работа в Европа с пачки не става !! Е става ...но Бернард Тапи го загази !! Без никакъв трофей в Европа със лойнена диря сега чакаме да дойде Бербатов ....и гаранция че ще ги изхвърлят и ще върнат всички купи !!?? Тези заради това се събраха със събратята си от ФК " Петрохан ПСЖ " и ако онези са 2 "00" ...тези са 3 " 000" !!!
jekkovv
на 26.02.2026 в 19:45:27 #1Цяла България е в радост