Левски стартира с вдъхновяваща победа с 3:2 над белгийския Гент в тазгодишното издание на Лига Европа. "Сините" изоставаха на два пъти в резултата, но с много воля и себераздаване стигнаха до пълния обрат.
Изключителен мач за лидера в "А" група изиграха традиционно Жоазиньо и Гарра Дембеле, които бяха в основата на всичко по-опасно пред вратата на белгийците. Със своето попадение Дембеле вече има 7 в турнира и общо 15 от началото на сезона.
Това бе първа победа на Левски в Лига Европа като домакин в двубой от груповата фаза. Така момчетата на Ясен Петров нямат загуба от 8 мача в евротурнирите, което е рекорд.
Левски започна плахо и гостите осъществиха натиск в първите минути. Белгийците опитаха няколко опасни атаки към вратата на Георги Петков, докато българският тим разчиташе на контри.
Точно, когато Левски сякаш се бе отърсил от слабото начало, тимът получи неприятен гол във вратата си. Костариканският номер 10 на Гент Рандал Асофейфа пое топката след центъра и с удар от 30-ина метра отново свари капитана Георги Петков неподготвен - 1:0.
Трябва да се отбележи и че ударът на Асофейфа бе невероятно мощен. Халфът пробва и още един такъв малко след това, но по чудо не огорчи отново разсеяния Петков.
Левски отговори на предизвикателството подобаващо. Гарра Дембеле започна да оказва сериозен натиск на бранителите на Гент и бе много близо до гол на няколко пъти. Първо с мощен удар от 25 метра, а след това и с глава Дембеле не уцели рамката.
Най-хубавият момент в двубоя дойде в 43-ата минута, когато Жоазиньо изравни. Бразилецът бе пазен зорко, но успя да се измъкне и с мощен удар от разстояние буквално взриви "Георги Аспарухов" за 1:1. Неговото попадение също бе от поне 25 метра и бе дори по-красиво от това на гостите.
Още в 48-ата минута обаче Гент отново поведе. Пълна бъркотия в отбраната на Левски позволи на Шулер да се възползва от разбъркване след корнер за 2:1.
Левски обаче съумя да изравни за втори път. В 60-ата минута Дарко Тасевски излезе от летаргията, намери с прекрасен пас Гарра Дембеле в наказателното поле, той в типичен стил се пребори със защитник на Гент и прокара топката за 2:2.
В края на срещата Гент натисна, но така и не успяваше да създаде чисти положения. В 80-ата минута при една от контрите си, Левски можеше да стигне до ново попадение. Гарра Дембеле се откъсна сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.
Голът на победата дойде в 84-ата минута. Тогава Жоазиньо центрира към Сержиньо Грийн от фаул и холандецът реализира за 3:2.
В другия двубой от група "С" Спортинг (Лисабон) надви с 2:1 като гост Лил. Така Левски повежда в тази група със своя успех над Гент.
В следващия кръг, на 30-и септември, Левски гостува тъкмо на Спортинг в Лисабон.
ЛЕВСКИ: 1. Петков - капитан, 2. Мюлдер, 15. Бензукан, 5. Иво Иванов, 14. Минев - 7. Сашо Александров (Огнянов 76), 3. Грийн - 17. Младенов (Киров 90), 22. Тасевски (Иса 70), 20. Жоазиньо - 39. Дембеле.
ГЕНТ: 29. Йоргачевич - 25. Уолъс, 3. Шулер, 6. Вилс, 8. Тайс, 10. Асофейфа, 14. Барич, 19. Де Смет, 24. Сумахоро, 30. Любянкич, 31. Гранден.
Стадион: "Георги Аспарухов", 21 000 зрители.
Рефер: Жолт Шабо (Унгария).
NRG
на 16.09.2010 в 22:26:04 #584Петков наистина не е за титуляр. Лошото е ,че и Божо разочарова на 2 пъти от началото на сезона. Освен да дадът шанс на Акалски да видим има ли поне 1 читав вратар в тима.
ico17
на 16.09.2010 в 22:23:30 #583Оле,оле,оле-сини богове!От София до Филипините,само сините!Само Левски!

проф Богдан Филов
на 16.09.2010 в 22:20:49 #582Искаме чужденец за вратар...За ужас на Тишката Ушев - дивият селяк !
maxviolation
на 16.09.2010 в 22:19:56 #581ЛордБог

perukataа
на 16.09.2010 в 22:09:24 #580поздравления гувяда сега е вашият звезден миг
ico17
на 16.09.2010 в 22:08:21 #579какъв е този "еклер",дето не даде две,повтарям поне две дузпи за розовия цвят?Сбъркани садии-далтонисти....
Dido_CSKA
на 16.09.2010 в 22:00:52 #5786te vidat turcite kakvo e AD , nali 6te gostuvat togava 6te gi prasnem qko pozdravi za levski samo BG napred !!
rowel
на 16.09.2010 в 21:59:05 #5771187. Blue Eyes | 17.09.2010 00:57 rowel, Куме, ще се "чуем" в понеделник! ---------------------------- четвъртък...

Blue Eyes
на 16.09.2010 в 21:57:03 #576rowel, Куме, ще се "чуем" в понеделник!
Artillery
на 16.09.2010 в 21:56:12 #575Петков замалко да ни ебе мача и на нас
rowel
на 16.09.2010 в 21:55:49 #574DеrRоteBаrоn | 17.09.2010 00:53 Да направиме Въл4о ЛЕВСКАР!!! Да го ПОСИНИМЕ от бой!!! --------------------- нямаш проблем.ела ни. ще те удавим като мръсма мастия в лох нес....няма и гък да издадеш.
ico17
на 16.09.2010 в 21:53:11 #573Само Левски!
rowel
на 16.09.2010 в 21:52:38 #572ГруХ-ГруХ | 17.09.2010 00:50 Вълчо, не се коси! Ше те праиме левскар! ---------------------------- да бе,веднагически...

Blue Eyes
на 16.09.2010 в 21:52:25 #571ГруХ-ГруХ, в неделя се прибирам след дълго отсъствие и на следващото домакинство на Левски може да отпразнуваме победата!
Чао за сега на всички нормални!
@нтонио
на 16.09.2010 в 21:50:42 #570Наздраве за СИНЯТА ЛАВИНА
КОРАБА
на 16.09.2010 в 21:50:20 #569ЕРНСТ , ГУТИ И КУАРЕШМАТА ИЗБАВИХА БЪЛГАРИЯ ! БЛАГОДАРИМ ВИ ГЕРОИ!

rowel
на 16.09.2010 в 21:49:08 #568този шеридън в селтик играешев точно трето дърво... ама няма кой да чуе...

Blue Eyes
на 16.09.2010 в 21:47:11 #567Наздраве сини лъвове!!! И само Левски але! И само Левски але! И само Левски алееее! И само Левски обичаме те!!!!!!!!

КОРАБА
на 16.09.2010 в 21:46:35 #566ЛОРД ГОД ПОЗВОЛЕТЕ МИ ДА ВМЕТНА МАЛКА ПОПРАВКА. ОСНОВНАТА ЗАСЛУГА ЗА ТОЗИ ВЪЛШЕБЕН МОМЕНТ БЕШЕ НА ПЕДЕРАСА ГУТИ , НАУЧИЛ ФУТБОЛА НА БЕРНАБЕУ И ПОСЛЕДВАЛ ПРИМЕРА НА ВЕЛИКИЯ КУАРЕСМА ДА ПОКРЪСТВА ТУРСКИЯ ФУТБОЛ.
ico17
на 16.09.2010 в 21:41:24 #565Дивижън,брои калинки...Финансите в БГ могат даса в резон,нали?