Устремилият се към титлата в Калчото - Наполи, напусна втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Селекцията на Маурицио Сари спечели гостуването си на РБ Лайпциг с 2:0, ала загубата с 1:3 в първия мач се оказа фатална за "партенопеите".

Астана извъртя зрелищно 3:3 със Спортинг и напуска Лига Европа

Астана се сбогува с Лига Европа по подобаващ начин

Тимът на Мъри извъртя 3:3 при гостуването на Спортинг (Лисабон)

За разлика от първата среща, Лоренцо Инсине и компания бяха готови за предизвикателството. Италианците се нуждаеха от три безответни гола, за да постигнат сензацията, но в крайна сметка отбелязаха само два...

Снимка 341738

Източник: EPA/БГНЕС

Начало на мечтания от тифозите подвиг уж положи полският халф Жиелински, който към края на полувремето се възползва от една отбита топка от Гулаши и отблизо направи 0:1. През втората част Наполи владееше инициативата, но стигна до второ попадение едва в 86-ата, когато Кайехон центрира майсторски за Инсине, а звездата с №24 опъна с първото си докосване мрежата на "биковете".

До края сякаш и неаполитанци не си повярваха, че могат да отбележат решителен трети гол. Единственото добро положение се откри пред Кайехон, който вместо пас обаче, опита да отбележи от много малък ъгъл.

Лацио разби ФКСБ с 5:1