Отборът на Лацио продължава по категоричен начин в следващата фаза на Лига Европа. "Орлите" заличиха загубата си с един гол срещу ФКСБ преди седмица и тази вечер разбиха румънския си съперник с 5:1.

Селекцията на Симоне Индзаги бе абсолютен господар на "Олимпико" и още до почивката вече водеше с класически резултат.

Снимка 341728

Източник: EPA/БГНЕС

Начало на головата фиеста даде Чиро Имобиле в 7-ата минута, който спря на гърди центриране на Седад Лулич и въпреки натиска от страна на румънски играчи, разстреля отблизо стража на гостите.

В 26-ата минута "бианкочелестите" трябваше да направят принудителна смяна, тъй като Касерес се контузи и на негово място влезе анголецът Бастос. Именно той вкара и втория гол в мача, след като бе позициониран най-добре при един корнер и реализира с глава.

Малко преди края на първата част. Чиро Имобиле наказа за втори път ФКСБ. Цялата работа тук свърши Филипе Андерсон, който напредна по крилото, видя отлично звездата на Лацио и с елегантен пас му помогна да направи 3:0.

Локомотив (Москва) на 1/8-финал в Лига Европа

Руският Локомотив върви по разписание в Европа

"Железничарите" елиминираха Ница след успех и в реванша

След паузата Лацио намали оборотите, но и това не попречи на "орлите" да вкарат четвърти гол. Фелипе Андерсон се разходи между отбраната на ФКСБ и с много техничен изстрел покачи до 4:0.

Андерсон обаче нямаше спирка. Сякаш, за да докаже, че скандалите му със старши-треньора Симоне Индзаги са измислици на пресата, бразилецът сътвори магически пробив в 71-ата минута, и след като стигна от своята врата почти до тази на ФКСБ, последва пас за Имобиле, който знаеше как да действа и елегантно оформи своя хеттрик, и 5:0.

Снимка 341727

Резилът за гостите от Румъния все пак бе с една идея "по-приемлив", след като Гнохере вкара за крайното 5:1 в 82-ата.

ЛАЦИО - ФКСБ 5:1 (в първия мач 0:1)

1:0 Имобиле (7"), 2:0 Бастос (35"), 3:0 Имобиле (43"), 4:0 Андерсон (51"), 5:0 Имобиле (71"), 5:1 Гнохере (82")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Славко Винчич (Словения)

ЛАЦИО: Стракоша, Де Врий, Патрик, Лукас, Баста, Андерсон, Пароло, Имобиле, Алберто, Лулич, Касерес

ФКСБ: Влад, Бензар, Неделчу, Гнохере, Танасе, Будеску, Морайш, Планич, Гъман, Тейшейра, Ман