Отборът на Астана приключи тазгодишното си приключение в европейските клубни турнири. Селекцията на Мъри Стоилов не успя да сътвори невъзможното срещу Спортинг (Лисабон), но все пак постигна престижно реми при визитата си на "Жозе Алваладе" - 3:3. Така с общ резултат 6:4, "лъвовете" от Лисабон вече очакват своя съперник на осминафиналите.

Лацио разби ФКСБ с 5:1

Лацио направи на пух и прах румънците от ФКСБ

Чиро Имобиле и Филипе Андерсон се развихриха на "Олимпико"

Според мнозина медии в Казахстан, Станимир Стоилов може би е ръководил своя последен мач като треньор на столичани.

Снимка 341734

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха след само 180 секунди чрез Бас Дост. До почивката Астана демонстрира непримиримост и стигна до ремито след гол на Марин Томасов, който се разписа и в първия мач.

След почивката Спортинг вдигна оборотите и набързо вкара нови два гола в мрежата на Ерич, които бяха дело на Бруно Фернандеш.

Снимка 341733

И когато домакините си мислеха, че победата им е сигурна, Астана се вдигна на късен щурм и може би изненадващо за мнозина, стигна до частичен обрат.В 80-ата минута рикоширала топка попадна на волето на Твумаси, който със зверски шут препарира Руй Патрисио.

Локомотив (Москва) на 1/8-финал в Лига Европа

Руският Локомотив върви по разписание в Европа

"Железничарите" елиминираха Ница след успех и в реванша

Буквално в последната секунда на мача, Астана оформи крайното 3:3. Дмитрий Шомко отправи страховит удар извън наказателното поле, който премина през куп от играчи и в крайна сметка посети долния ляв ъгъл на Спортинг.

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) - АСТАНА 3:3

1:0 Дост (3"), 1:1 Томасов (37"), 2:1 Фернандеш (53"), 3:1 Фернандеш (63"), 3:2 Твумаси (80"), 3:3 Шомко (90+4")

СТАДИОН: "Жозе Алваладе

СЪДИЯ: Тамаш Богнар (Унгария)

СПОРТИНГ: Патрисио, Коентрало, Пинто, Рибейро, Фернандеш, Ристовски, Баталия, Руис, Матийо, Дост, Палхиня

АСТАНА: Ерич, Шитов, Анчич, Клайнхайслер, Деспотович, Томасов, Бейсебеков, Маевски, Твумаси, Постников, Шомко