Динамо (Киев) разби турския Бешикташ в Истанбул с 4:1 в първи мач от 1/16 - финалите на турнира Лига Европа. Така украинците са почти сигурен участник в следващата фаза.

Още в 26-ата минута Динамо излезе напред в резултата, когато Шевченко намери Вукойевич, който разпечата вратата на турците. Само 10 минути по-късно обаче Куарешма изравни след пас на Нобре.

След почивката украинците бяха неудържими. В 50-ата минута Гусев асистира на Шевченко, който направи 2:1, а 6 минути по-късно Айала вкара трети гол за Динамо. В последната минута на редовното време Гусев оформи крайното 4:1 от дузпа, за която от игра бе отстранен Куарешма.

В друг мач 1/16 - финалите на Лига Европа БАТЕ (Борисов) и ПСЖ завършиха наравно 2:2. Брешан откри резултата за БАТЕ в 16-ата минута, но малко по-късно Ердинч изравни. В 81-ата минута Гордейчук вкара за 2:1 за домакините, но Лийондола донесе точката на французите с гол в последната минута.