Отборът на Челси се класира на полуфиналите в Лига Европа, след като тази вечер записа много драматична победа с 4:3 над Славия Прага и с общ резултат 5:3 продължава напред във втория по сила клубен турнир.

Резултатът беше открит още в петата минута, когато Педро пое много хубаво подаване в наказателното поле и с прехвърлящ удар не остави никакви шансове на вратаря, откривайки за "сините" - 1:0. Само пет минути по-късно, Саймън Дели от състава на гостите си отбеляза злощастен автогол, увеличавайки аванса на лондончани на 2:0.

Снимка 419017

Източник: БГНЕС

В 17-ата минута, Оливие Жиру покачи на 3:0, а в 26-ата, Славия намали. След перфектно изпълнение на корнер, Томаш Сучек засече топката с глава и изстреля топката в мрежата за 1:3. Само 60 секунди по-късно обаче, Жиру комбинира с Педро, а той много бързо преодоля стража на Прага за 4:1.

Гостите обаче не се предадоха и в 51-ата минута отново достигнаха до попадение. Негов реализатор бе Шевчик за 2:4, а четири минути по-късно, отбеляза и втори гол за 3:4. За негово съжаление обаче, той не бе достатъчен и до края на мача не настъпи нова промяна на резултата.