Брага спечели домакинството си на Бешикташ в групите на Лига Европа. Португалският тим се наложи с 3:1 над опонента си в двубой от четвъртия кръг на този етап от надпреварата.

Домакините владееха инициативата през цялата среща и не допуснаха да бъдат изненадани от опонентите си.

Гостите завършиха мача и с човек по-малко, като минута преди почивката Ленс получи червен картон и остави отбора си в намален състав.

Снимка 342207

Източник: Twitter

Резултатът беше открит от Паулиньо, който даде ранно предимство на Брага с гола си в 15-ата минута.

Бойд изравни преди да е изминал половин час от битката, но Паулиньо вкара за втори път в мача след 37 минути игра.

Брага и Слован (Братислава) завършиха наравно 2:2

Слован (Братислава) и Брага не се победиха, Божиков не игра

Васил Божиков не игра

Изгонването на Ленс затрудни действията на Бешикташ през вторите 45 минути. Ефектът от това не закъсня. Уилсон Едуардо подпечата успеха на домакините малко преди края на мача, разписвайки се за крайното 3:1.

Така Брага вече разполага с 10 точки срещу името си и голова разлика 8:4. Бешикташ няма спечелен нито пункт на сметката си и остава на дъното в подреждането.

Брага измъкна победата като гост на Уулвърхамптън

Слован (Братислава) лидер в група "К" след първия мач

В другия мач от групата, игран по същото време, Уулвърхемптън се наложи с минималното 1:0 над госта си Слован (Братислава). Единственото попадение в мача бе реализирано от Хименес, разписал се във втората минута на даденото продължение на срещата.

Снимка 451767

Преди това Рубен Невеш не успя да се разпише за "вълците" от дузпа.

Брага е лидер в класирането с 10 точки. Уулвс имат с пункт по-малко, а Слован е трети с 4.