Без Валери Божинов в състава си Манчестър Сити взе комфортна преднина от 2:0 срещу датската сензация Олборг.

В предварително считания за един от най-интригуващите двубои Олимпик (Марсилия) победи останалия с 10 души Аякс с 2:1 и взе минимално предимство преди реванша от осминафиналите в турнира за купата на УЕФА.

Минимални победи с по 1:0 постигнаха отборите на Вердер срещу френския Сент Етиен и на ЦСКА (Москва) срещу украинския Шахтьор (Донецк).

С два късни гола настоящият носител на трофея Зенит (Санкт Петербург) отстъпи с 0:2 на Удинезе.

Португалският Брага продължава успешното си представяне и измъкна нулево равенство при гостуването си във Франция на Пари Сен Жермен.

Манчестър Сити си осигури удобен резултат още в първия половин час, след като се възползва от грешки в датската отбрана. Най-напред Якобсен изпусна Кайседо, който излезе сам срещу вратаря Карим Заза и вкара в долния десен ъгъл. Малко по-късно при изнасянето на топката сбърка и капитанът Томас Аугустинусен, а Шон Райт-Филипс за втори път прониза мароканския вратар на Олборг.

С гол на Беноа Шейру в 19-ата минута Олимпик (Марсилия) поведе на Аякс в 19-ата минута. Шейру се разписа със силен удар с левия крак, а в 33-ата завърналия се след контузия Мамаду Нианг покачи на 2:0. Все пак гостите си оставиха шансове за реванша, след като Луис Суарес върна едно попадение от дузпа три минути по-късно. Наказателният удар беше отсъден заради нарушение на вратаря Виторино Илтон срещу Ейонг Ено.

За реванша Аякс ще бъде без защитника Грегори ван дер Вил, който получи два жълти картона само в рамките на пет минути и беше изгонен. Няма да играе и Томас Вермален, който пък получи пети жълт картон и ще бъде наказан за 1 мач.

С попадения в 85-ата и в 90+7-ата минута на италианските национали Фабио Куалярела и Антонио ди Натале Удинезе постигна солиден аванс от 2:0 срещу Зенит. Куалярела откри след добър пас на Симоне Пепе, намерил го на празна врата. В 6-ата минута на  допълнителното време Антонио ди Натале удвои от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Роман Широков, който беше отстранен от игра заради това. През първата част пред руснаците имаше една възможност за гол, но капитанът Анатолий Тимошчук удари горната греда.

С гол на бразилския защитник Налдо в 20-ата мин. Вердер взе минимален аванс над Сент Етиен.

Със същия резултат ЦСКА (Москва) спечели срещу Шахтьор (Донецк). Автор на попадението бе бразилският нападател Вагнер Лав в 50-ата мин. от дузпа.