Отборът на ПАОК записа трето поредно реми в груповата фаза на Лига Европа. Гръцкият гранд направи 0:0 с руснаците от ФК Краснодар, като битката на „Тумба" може да се определи като „един от най-скучните мачове на годината". Димитър Бербатов започна като резерва за домакините, но се появи в игра малко след началото на втората част. Митко обаче не успя да помогне с нищо на своите съотборници

Първите минути на срещата бяха за гостите от Краснодар, които наложиха волята си на „Тумба". С лахи опити за гол изпъкнаха Феодор Смолов и Виталий Калешин, които обаче не затрудниха по никакъв начин. Няколко пробива на Жоазиньо също изправиха на нокти гръцките фенове. ПАОК пък бе доста инертен в предни позиции, усещайки се липсата на Митко Бербатов.

Игор Тудор поправи грешката си в 57-ата минута, когато пусна българина в игра.Преди това Панайотис Гликос трябваше да се справя с един тежък изстрел от далечна дистанция на Смолов. До края Каче и Жайро също опитаха решат мача с късно попадение, но опитите им бяха повече от безобидни.

Отборите завършиха с по 10 души, след като набързо бяха изгонени Йедрежчук и Жайро

Митко Бербатов пък се вписа в статистиката с една сътворена засада и доста изхабени нерви по терена. Така ПАОК записа своето трето равенство в груповата фаза на турнира.

ПАОК-ФК КРАСНОДАР 0:0

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Йедрежчук (88'), Жайро (89')

СТАДИОН: „Тумба"

СЪДИЯ: Стефан Йохансен

ПАОК: Гликос, Коща, Витор, Малезас, Скондрас, Сабо, Каче, Родригес, Пелкас, Жайро, Атанасиадис (резерви: Олсен, Леовац, Циолис, Голаса, Бербатов, Мак, Цавелас)

ФК КРАСНОДАР: Дикан, Гранквист, Калешин, Йедрежчук, Страндберг, Каборе, Тробински, Акхмедов, Жоазиньо, Лаборед, Смолов (резерви: Ари, Мамаев, Газински, Бистров, Сигурдсон, Синитцин, Педров)