Бенфика ще играе с Челси на финала в Лига Европа. Португалците победиха Фенербахче с 3:1 в реванша на „Ещадио Да Луш" и така с общ резултат 3:2 заслужиха мястото си на „Амстердам Арена". Мачът за титлата в холандската столица ще е на 15 май.

„Орлите" започнаха много навито и логично откриха още в 9-ата минута. Лима бе изведен отдясно , влезе в пеналта и центрира ниско към Николас Гайтан, който елегантно отклони топката в мрежат зад Волкан.

В 29-ата  мин. обаче гостите изравниха. Реферът даде дузпа за Фенербахче, след като  Гарай игра с ръка неволно при борбата за една висока топка. Преди това обаче имаше засада на Соу, която не бе видяна от арбитрите. Дирк Каут изпълни и не сбърка, превръщайки дупата в гол - 1:1.

Малко след този епизод, Коркмаз от гостите също игра с ръка в наказателното поле, но съдията Ланоа този път не видя добре ситуацията.

В 35-ата мин. Бенфика си върна водачеството. Оскар Кардосо получи току пред пеналта, финтира защитник на „фенерите" и с техничен удар в долния ъгъл на вратата матира Демирел.

До почивката добър шанс се откри и пред турците, след като Соу  не успя да засече ниско подаване пред празната врата, а след това Каут стреля неточно от малък ъгъл.

През втората част Бенфика засили натиска си още повече и обръчът около вратата на Фенербахче се затегна.

Неприятен инцидент обаче малко помрачи двубоя. В 59-ата мин Гайтан ритна в главата без да иска Гьонюл, който се строполи на терена в безсъзнание и бе откаран в болница.

Устремът на Бенфика обаче не можеше да бъде спрян и логичното се случи в 66-ата мин. След тъч,  хвърлен силно в пеналта на гостите, топката се озова у Луизао, който опита подаване, но след рикошет топката отиде у Кардосо. Той пък просто нямаше как да сбърка на няколко метра от вратата и простреля Демирел за 3:1.

До края на двубоя домакините приеха играта в соята половина и позволиха на Фенербахче да атакува, но гостите не успяха да сътворят нищо по-опасно пред португалския вратар, освен няколко изсипани топки.

Така Бенфика си заслужи мястото на финала, където ще има още по-тежък съперник в лицето на Челси. Спорът за купата е на 15 май.

БЕНФИКА - ФЕНЕРБАХЧЕ 3:1

1:0 Гайтан (9')

1:1 Каут (23'-д)

2:1 Кардосо (35')

3:1 Кардосо (66')

БЕНФИКА: 1. Артур; 4 Луизао, 14. Макси Перейра, 24. Гарай, 34. Андре Алмейда; 20. Гайтан, 21. Матич, 35. Перес; 11. Лима, 7. Кардосо, 18. Салвио

ФЕНЕРБАХЧЕ: 1. Волкан ; 2. Коркмаз, 6. Йобо, 33. Циглер, 77. Гьонюл; 16. Барони, 21. Селчук Инан, 88. Еркин; 48. Учан, 7. Соу, 11. Каут