Фенербахче и Манчестър Юнайтед не можаха да се победят и завършиха наравно 1:1 на "Шюкрю Саракоглу" в Истанбул в мач от третия кръг на Лига Европа. "Червените дяволи" поведоха през първото полувреме с гол на Кристиан Ериксен, а турците изравниха през втората част чрез Юсеф Ен-Несири.

Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата в 15-ата минута. Алехандро Гарначо намери Нусаир Мазрауи, който подаде към Джошуа Зиркзее, а той върна към Кристиан Ериксен, който с прецизен удар към горния десен ъгъл отбеляза - 0:1.

В 22-рата минута "червените дяволи" пропуснаха златна възможност да удвоят аванса си. Маркъс Рашфорд получи топката на десния фланг, навлезе в наказателното поле и шутира, но топката премина на сантиметри от вратата.

В 49-ата минута логичното се случи и Фенербахче стигна до изравнително попадение. Алан Сен-Максимен проби по левия фланг и намери отлично Юсеф Ен-Несири, който отново стреля с глава и този път прониза Андре Онана - 1:1.

В 58-ата минута пък Жозе Моуриньо бе изгонен. Той получи директен червен картон заради спорове с главния съдия Клеман Тюрпен.

В 60-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да отбележи втори гол. Каземиро даде страхотен пас на Диого Далот, който навлезе в наказателното поле отдясно и пусна успореден пас към Маркъс Рашфорд, но английският нападател не успя да засече добре топката и отправи много неточен удар.

В 84-ата минута Алехандро Гарначо шутира от 20-ина метра, но Ливакович пак спаси.

В 89-ата минута Антони бе изкаран на носилка, след като получи контузия. Бразилецът изкара едва четвърт час на терена, след като се появи в игра в 73-ата минута.

В следващия кръг, който ще се проведе на 7 ноември, турският гранд гостува на АЗ Алкмаар, а Юнайтед посреща ПАОК на Кирил Десподов.